Rayo Vallecano - CD Leganés 1-1 (0-1). Liga hiszpańska - 38. kolejka Segunda División

W starciu 38. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 10 maja, drużyna Rayo zremisowała z Leganés 1-1 (0-1). Spotkanie odbyło się na Estadio de Vallecas w Madrycie.

38. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-05-10 19:00 | Stadion: Estadio de Vallecas | Arbiter: Daniel Jesús Trujillo Suárez
Rayo Vallecano
CD Leganés
1
1
Ó. Trejo 58'
Miguel de la Fuente 13'

Był to pojedynek na szczycie tabeli. Zapowiadał się ciekawy mecz, gdyż spotkały się siódma i czwarta jedenastka Segunda División.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Zespół Rayo wygrał aż cztery razy, zremisował dwa, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu zawodnicy Leganés nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 13. minucie bramkę zdobył Miguel de la Fuente. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Bramka padła po podaniu Erasa.

W 26. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Catenę z Rayo, a w 28. minucie Sergiego Palencię z drużyny przeciwnej. W 37. minucie za Kennetha Omeruo wszedł Sergio González. W drugiej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał kartkę Erasowi z Leganés.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Leganés.

Kibice Leganés nie mogli już doczekać się wprowadzenia Sabina Merina. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy i ma na koncie osiem zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić José Arnáiz. W 53. minucie kartką został ukarany Óscar Valentín, zawodnik Rayo. W 58. minucie na listę strzelców wpisał się Óscar Trejo.

Po chwili trener Rayo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Andrés Martín, a murawę opuścił Isi Palazón. Między 68. a 83. minutą, boisko opuścili zawodnicy Leganés: Miguel de la Fuente, Javier Avilés, Eraso, na ich miejsce weszli: Rubén Pardo, Rodri Tarín, Kevin Bua. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Óscara Valentína, Bebégo zajęli: Yacine Qasmi, Guerrero. W 73. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Javiera Avilésa z Leganés, a w 80. minucie Óscara Treja z drużyny przeciwnej.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Kenneth Omeruo37′
26′ Alejandro Catena Marugán
Javier Hernández Cabrera
Francisco José García Torres
Jonathan Cristian Silva
53′ 76′ Óscar Valentín Martín Luengo
Gaku Shibasaki
83′ Tiago Manuel Dias Correia
Javier Avilés Cortés73′ 83′
Álvaro García Rivera
José Manuel Arnáiz Díaz46′
Santiago Comesaña Veiga
Ruben Salvador Perez Del Marmol
66′ Isaac Palazón Camacho
Javier Eraso Goñi45′ 83′
 58′ (k.) 80′ Óscar Guido Trejo
Luis Perea Hernández
83′ Miguel Ángel Guerrero Martín
Sabin Merino Zuloaga46′
66′ Andrés Martín García
Juan Munoz
76′ Yacine Qasmi
Brandon Thomas Llamas

Arbiter w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, a w drugiej dwie. Zawodnicy Leganés dostali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej jedną mniej.

Zespół Rayo w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości wymieniła pięciu zawodników.