Puchar Hiszpanii: UD Tamaraceite - UD Almería 3-2 (0-1,2-2)

19 grudnia na Campo de Fútbol Juan Guedes w Lasu Palmasie de Granie Canarii odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Hiszpanii pomiędzy drużynami UD Tamaraceite a Almeríi. Mecz zakończył się po dogrywce zwycięstwem UD Tamaraceite 3-2, który wywalczyło awans. Pojedynek obejrzało 800 widzów.

Hiszpania - Puchar Hiszpanii
2019-12-19 20:30 | Stadion: Campo de Fútbol Juan Guedes | Widzów: 800 | Arbiter: M. Ortiz Arias
N. Maraš 90'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W czwartej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Valentine'a Ozornwafora z Almeríi, a w 10. minucie Alberta Rodrígueza z drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie Sekou Gassama został zastąpiony przez Rubéna Enriego.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Almeríi w 25. minucie spotkania, gdy Valentine Ozornwafor strzelił pierwszego gola. Przy strzeleniu gola pomagał Sergio Aguza.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Almeríi.

W 58. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Juliowi Báezowi z UD Tamaraceite. Trener UD Tamaraceite postanowił zagrać agresywniej. W 62. minucie zmienił pomocnika Julia Báeza i na pole gry wprowadził napastnika Romaria. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

W 72. minucie w zespole UD Tamaraceite doszło do zmiany. Eros Delgado wszedł za Samuela Casais.

Drużyna Almeríi długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 52 minuty, jednak zespół gospodarzy doprowadził do remisu. Gola strzelił Zizu.

Niedługo po stracie bramki drużyna UD Tamaraceite objęła prowadzenie. W 82. minucie regulaminowego czasu gry na listę strzelców wpisał się Eros Delgado. Asystę zanotował Romario.

W 83. minucie w zespole Almeríi doszło do zmiany. José Corpas wszedł za Fermína Ruiza. W 84. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Gaspara Panadera z Almeríi, a w 85. minucie Romaria z drużyny przeciwnej.

Piłkarze gości nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W pierwszej minucie doliczonego czasu starcia Nikola Maraš wyrównał wynik meczu. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Chema Núñez.

Trzy minuty później w zespole UD Tamaraceite doszło do zmiany. Aníbal wszedł za Zizu.

José Antonio Romera Navarro113′
10′ Alberto Rodríguez Martín
Fermín Ruiz Palma83′
72′ Samuel Casais Ojeda
Sergio Aguza Santiago
58′ 62′ Julio Báez Paiser
Ante Czorić120′
115′ Francisco David González Borges
José Manuel Núñez Martín
Juan Andrés Montesdeoca Marrero
Gaspar Panadero Zamora84′
 105′ 104′ 105′ Félix Asdrúbal Padrón Hernández
Sekou Gassama Cissokho10′
 77′ 90′ Daniel Tejera Pérez
Francisco Javier Vertiz Amezcua
115′ Héctor Marrero Lorenzo
Daniel Albiar Serrano113′
72′  82′ Eros Alexander Delgado Macías
Francisco Callejón Segura
62′ 85′ Jonay Manuel Díaz Nolasco
José Corpas Serna83′
90′ Aníbal Padrón Hernández
Rubén Enri García10′

Niedługo przed końcem pierwszej części dogrywki żółtą kartkę dostał Asdrúbal, zawodnik UD Tamaraceite.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W 105. minucie wynik ustalił Asdrúbal. Asystę przy golu zaliczył Aythami Álvarez.

W doliczonej pierwszej minucie dogrywki czerwoną kartkę obejrzał Asdrúbal, tym samym drużyna gospodarzy musiała końcówkę grać w dziesiątkę, mimo to zdołała jeszcze poprawić wynik. W 113. minucie Romera został zmieniony przez Daniego Albiara, co miało wzmocnić zespół Almeríi. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Davida Gonzáleza na Héctora Marrerę. Tuż przed końcem dogrywki żółtą kartkę obejrzał Ante Czorić z drużyny gości.

Dogrywkę wygrał zespół UD Tamaraceite który zdobył jedną bramkę.

Arbiter w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom UD Tamaraceite, a w drugiej dwie. Zawodnicy gości dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Drużyna gospodarzy wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół Almeríi wykorzystał wszystkie zmiany.