Puchar Hiszpanii: Sevilla Futbol Club - Levante UD 3-1 (1-1)

21 stycznia na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán odbył się pojedynek rozgrywek o Puchar Hiszpanii pomiędzy drużynami Sevilla FC a Levante. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Sevilla FC 3-1, który wywalczyła awans. Spotkanie obejrzało 28,104 widzów.

Hiszpania - Puchar Hiszpanii
2020-01-21 21:00 | Stadion: Estadio Ramón Sánchez Pizjuán | Widzów: 28104 | Arbiter: José María Sánchez Martínez
O. Duarte 31'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 27 razy. Drużyna Sevilla FC wygrała aż 14 razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko sześć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to zawodnicy Sevilla FC otworzyli wynik. W 13. minucie Fernando dał prowadzenie swojej jedenastce. Sytuację bramkową stworzył Lucas Ocampos.

Piłkarze gości odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Oscar Duarte. Asystę przy golu zaliczył Rochina.

W 32. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Rochinę z Levante, a w 38. minucie Fernanda z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Niedługo później Lucas Ocampos wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sevilla FC, zdobywając kolejną bramkę w 46. minucie meczu. W 59. minucie za Morales'a wszedł Melero.

W tej samej minucie w drużynie Levante doszło do zmiany. Borja Mayoral wszedł za Sergia Leóna. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Sevilla FC: Nolicie w 61. i Everowi Banedze w 71. minucie. Chwilę później trener Sevilla FC postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 73. minucie zastąpił zmęczonego Evera Banegę. Na boisko wszedł Nemanja Gudelj, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Sevilla FC, strzelając kolejnego gola. W 78. minucie wynik na 3-1 podwyższył Óliver Torres. Bramka padła po podaniu Luuka de Jonga.

W 79. minucie Rochina został zmieniony przez Rogera Martíego, co miało wzmocnić jedenastkę Levante. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Luuka de Jonga na Youssefa Ena-Nesyriego oraz Sergia na Reguilóna. Na dziewięć minut przed zakończeniem starcia sędzia pokazał kartkę Sergiowi Gómezowi, zawodnikowi gospodarzy. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1.

Aitor Fernández Abarisketa
85′ Sergio Escudero
Carlos Clerc Martínez
81′ Sergio Gomez
Jorge Andújar Moreno Coke
Jesus Navas
Oscar Duarte  31′
Diego Carlos Santos Silva
Rúben Miguel Nunes Vezo
 46′ Lucas Ariel Ocampos
José Luis Morales Nogales59′
71′ 73′ Ever Banega
Rubén Rochina Naixes32′ 79′
 13′ 38′ Francisco Fernando
Jose Campana
 78′ Óliver Torres Munoz
Nemanja Radoja
81′ Luuk de Jong
Sergio León Limones59′
61′ Manuel Agudo Duran Nolito
Hernâni Jorge Santos Fortes
Javier Díaz Sánchez
Daniel Cárdenas Lindez
85′ Sergio Reguilón Rodríguez
Antonio García Aranda
73′ Nemanja Gudelj
Sergio Postigo Redondo
Franco Damián Vázquez
Pablo Martínez Andrés
Munir El Haddadi
Gonzalo Julián Melero Manzanares59′
81′ Youssef En-Nesyri
Roger Martí Salvador79′
Marcos Paulo Mesquita Lopes
Borja Mayoral Moya59′

Piłkarze Sevilla FC dostali w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.