Puchar Hiszpanii: SD Tarazona - Rayo Vallecano 0-1 (0-0,0-0)

17 grudnia na Estadio Municipal de Tarazona odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Hiszpanii pomiędzy drużynami Tarazony a Rayo. Starcie zakończyło się po dogrywce zwycięstwem Rayo 1-0, który wywalczyło awans. Na stadionie zasiadło 2,200 widzów.

17 grudnia na Estadio Municipal de Tarazona odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Hiszpanii pomiędzy drużynami Tarazony  a Rayo. Starcie zakończyło się po dogrywce zwycięstwem Rayo 1-0, który wywalczyło awans. Na stadionie zasiadło 2,200 widzów.

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Od pierwszych minut zespół Rayo zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Tarazony była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Lunie z Rayo. Była to 33. minuta pojedynku.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Między 52. a 62. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W 64. minucie Abdoulaye Ba został zastąpiony przez Adriego Embarbę.

W tej samej minucie Jonathan Montiel został zmieniony przez José Poza, co miało wzmocnić zespół Rayo. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Molinos na Carlosa Javiera w 74. minucie oraz Pepę na Iñakiego Santiaga w tej samej minucie. Trener Rayo postanowił zagrać agresywniej. W 81. minucie zmienił obrońcę Lunę i na pole gry wprowadził napastnika Marca. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 99. minucie kartką został ukarany De La Mata, piłkarz Tarazony. Niedługo przed końcem pierwszej części dogrywki w zespole Rayo doszło do zmiany. Antonio Milić wszedł za Martína Pascuala.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Rayo: Federicowi Piovaccariemu w 111. i Estebanowi Saveljichowi w 120. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Rayo w 120. minucie spotkania, gdy Óscar Valentín strzelił pierwszego gola. Przy strzeleniu gola pomógł Federico Piovaccari.

Dogrywkę wygrał zespół Rayo który zdobył jedną bramkę.

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy cztery.

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany.