Puchar Hiszpanii: SD Amorebieta - CD Badajoz 0-1 (0-0)

19 grudnia na Campo Municipal de Urritxe w Amorebie-cie-Echano odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Hiszpanii pomiędzy drużynami Amorebiety a Badajozu. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Badajozu 1-0, który wywalczył awans. Na stadionie stawiło się 350 widzów.

Hiszpania - Puchar Hiszpanii
2019-12-19 19:00 | Stadion: Campo Municipal de Urritxe | Widzów: 350 | Arbiter: José Pardeiro
SD Amorebieta
CD Badajoz
0
1
K. Fobi 62'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Od pierwszych minut drużyna Badajozu zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Amorebiety była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Aitorowi Ortedze z zespołu gospodarzy. Była to 29. minuta meczu.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 56. minucie za Alfonsa Candelasa wszedł Sergi Maestre. W 62. minucie kartkę otrzymał Iker Bilbao z Amorebiety.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Badajozu w 62. minucie spotkania, gdy Kingsley Fobi strzelił pierwszego gola. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Badajozu doszło do zmiany. Iván Casado wszedł za Pabla Vázqueza.

W następstwie utraty gola trener Amorebiety postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił pomocnika Aitora Ortegę i na pole gry wprowadził napastnika Amorrortu. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 71. minucie Mikel Zarrabeitia został zmieniony przez Ikera Seguína, a za Gabriego Salazara wszedł na boisko Ekain Zenitagoia, co miało wzmocnić drużynę Amorebiety. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Julia Gracię na Chrisa Ramosa. Od 72. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Alfonso Candelas Fernández56′
83′ Aitor Arregi Arrieta
César Morgado Ortega
Aimar Sagastibeltza Caballero
Pablo Vázquez Pérez66′
62′ Iker Bilbao Mendiguren
Traoré Djakaridja
Markel Lozano Llona
Julio Gracia Gallardo78′
29′ 66′ Aitor Ortega Asenjo
Héber Pena Picos
Íñigo Orozco Andonegi
Arturo Segado Muñoz
78′ Gabriel Salazar Rojo
Jairo Morillas Rivero72′
71′ Mikel Zarrabeitia Ipiña
Sergio Maestre García56′
71′ Iker Seguín Cid
Adilson Mendes Martins
66′ Iker Amorrortu Andrinúa
Carlos Portero Díaz
78′ Ekain Zenitagoia Arana