Puchar Hiszpanii: SCR Peña Deportiva - SD Ponferradina 0-1 (0-0,0-0)

19 grudnia na Campo Municipal del Santa Eulalia del Río w Santa Eulalii del Río odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Hiszpanii pomiędzy drużynami Peñy Deportiva a Ponferradiny. Spotkanie zakończyło się po dogrywce zwycięstwem Ponferradiny 1-0, który wywalczyła awans. Na stadionie zasiadło 1,000 widzów.

Hiszpania - Puchar Hiszpanii
2019-12-19 19:00 | Stadion: Campo Municipal del Santa Eulalia del Río | Widzów: 1000 | Arbiter: S. Ais Reig
SCR Peña Deportiva
SD Ponferradina
0
1
PO DOGRYWCE
Kaxe 96'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Od pierwszych minut zespół Ponferradiny zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Peñy Deportiva była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Ponferradina: Fabiánowi Noguerze w 27. i Óscarowi Sielvie w 38. minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Peña Deportiva: Carlosowi Cristetowi w 54. i Lucianowi Piercemu w 59. minucie. W 61. minucie Carlos Cristeto został zmieniony przez Francisca Núñeza.

W tej samej minucie Nacho López został zmieniony przez Pepe Bernala, co miało wzmocnić zespół Peñy Deportiva. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Guille Donosa na Gao Leileiego w 62. minucie oraz Asiera Benita na Kaxego w tej samej minucie. Trener Peñy Deportiva postanowił zagrać agresywniej. W 77. minucie zmienił pomocnika Ramóna i na pole gry wprowadził napastnika Higora Rochę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 89. minucie w drużynie Ponferradiny doszło do zmiany. Nacho Gil wszedł za Sergia Buenacasę.

Gianfranco Gazzaniga Farías
59′ 93′ Luciano Joaquín Pierce
Fabián Ariel Noguera27′
103′ Fernando Andrada Gómez
Saúl Crespo Prieto105′
54′ 61′ Carlos Cristeto de Dios
Francisco Jesús López de la Manzanara Delgado
98′ Marc De Val Fernández
Óscar Sielva Moreno38′
David Sánchez Martín
Sergio Buenacasa Alba89′
61′ Ignacio López Sánchez
Guillermo Donoso Alonso62′
77′ Ramón Blázquez Soria
Asier Benito Sasiain76′
Javier Seral Gallego
Manuel García Humanes
José Manuel Arias Copete
Yacouba Diori Hamani Magagi
103′ Jorge Mena Martín
Leilei Gao62′ 113′
61′ 97′ José Miguel Bernal Ortiz
Ignacio Gil de Pareja Vicent89′
61′ Francisco José Núñez Rodríguez
Pablo Guido Larrea Gambara105′
Marc Fraile Rosello
Pablo Valcarce Vidal
77′ Higor Rocha Dias
Álex Aizpuru Aizbitarte76′  96′

W pierwszych minutach dogrywki drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Luciano Pierce z drużyny Peñy Deportiva i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 59. minucie.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W 96. minucie bramkę zdobył Kaxe. Przy zdobyciu bramki pomógł Fran Manzanara.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Peña Deportiva: Pepe Bernalowi w 97. i Marcowi De Valowi w 98. minucie. W 103. minucie Fernando Andrada został zmieniony przez Jorge Menę, co miało wzmocnić zespół Peñy Deportiva. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Saúla Crespa na Pabla Larreę. W siódmej minucie przed zakończnieniem dogrywki sędzia ukarał żółtą kartką Gao Leileiego, zawodnika gości.

Dogrywkę wygrała drużyna gości która strzeliła jednego gola.

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy trzy żółte.

Oba zespoły dokonały po cztery zmiany w drugiej połowie.