Puchar Hiszpanii: RC Recreativo de Huelva - CA Osasuna 2-3 (2-0,2-2)

21 stycznia na Estadio Nuevo Colombino w Huelvie odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Hiszpanii pomiędzy drużynami Recreativo a Osasuny. Starcie zakończyło się po dogrywce zwycięstwem Osasuny 3-2, który wywalczyła awans. Na stadionie stawiło się 5,000 widzów.

Hiszpania - Puchar Hiszpanii
2020-01-21 19:00 | Stadion: Estadio Nuevo Colombino | Widzów: 5000 | Arbiter: Jesús Gil Manzano
Iñigo Pérez 111'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 pojedynków zespół Osasuny wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo sześć razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu zawodnicy Recreativo nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 13. minucie bramkę zdobył Jorge Morcillo.

W 45. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Osasuny Facundo Roncaglia.

W 46. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Cardonę z Osasuny, a w 57. minucie Cerę z drużyny przeciwnej. Po chwili trener Osasuny postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Zabarte'a. Na boisko wszedł Nacho Vidal, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

W tej samej minucie Robert Ibáñez zastąpił Darka Brašanaca. W tej samej minucie Juan Villar został zmieniony przez Luisa Ávilę, co miało wzmocnić drużynę Osasuny. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając José Iriza na Frana Lópeza. W 72. minucie sędzia pokazał kartkę Luisowi Ávili z Osasuny.

Piłkarze Osasuny w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 76. minucie bramkę kontaktową zdobył Darko Brašanac. Asystę zaliczył Pervis Estupiñán.

Jedenastka gości wyrównała wynik meczu. W 83. minucie Luis Ávila wyrównał wynik meczu. Przy zdobyciu bramki asystował Cardona.

W 84. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Frana Lópeza z Recreativo, a w 90. minucie Moncayolę z drużyny przeciwnej.

Juan Manuel Pérez Ruiz
57′ Miguel Ángel García Cera
Pervis Josué Estupiñán Tenorio
 13′ Jorge García Morcillo
Unai García Lugea
Borja García Santamaría
Facundo Roncaglia 45′ (samob.)
Diego Jiménez López
Gorka Zabarte Moreno65′
83′ Víctor Barroso Maya
Robert Ibáñez Castro65′
68′ José Manuel Irizo Fernández
Jon Moncayola Tollar90′
Antonio Ponce Salas
Inigo Perez Soto  111′
Enrique Rivero Pérez
Roberto Torres Morales
77′ Isidro Ros Ríos
Marc Cardona Rovira46′ 105′
98′ Alberto Quiles Piosa
Juan Villar Vázquez65′
Cecilio Nauzet Pérez González
Iñaki Álvarez Goñi
83′ Kleandro Lleshi
Aridane Hernández Umpiérrez
68′ 84′ Francisco López Bejarano
Ignacio Vidal Miralles65′
98′ 99′ Gerard Vergé Ramal
Darko Brašanac65′  76′
David Alfonso Romero
Javier Martínez Calvo
Rubén Cruz Gil
Luis Ezequiel Ávila65′  83′ 72′
77′ 107′ Manuel Jesús Vázquez Florido
Enrique Barja Afonso105′

W 98. minucie Alberto Quiles został zmieniony przez Gerarda Vergégo, co miało wzmocnić drużynę Recreativo. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Cardonę na Kike'a Barję. Niedługo przed końcem pierwszej części dogrywki kartkę dostał Gerard Vergé, zawodnik gospodarzy.

W 107. minucie arbiter ukarał kartką Chulego, piłkarza Recreativo.

Rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W dziewiątej minucie przed zakończnieniem dogrywki na listę strzelców wpisał się Iñigo Pérez.

Dogrywkę wygrał zespół Osasuny który strzelił jednego gola.

Zawodnicy Recreativo dostali w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany w drugiej połowie.