Puchar Hiszpanii: Melilla CD - Levante UD 0-5 (0-3)

19 grudnia na Estadio Álvarez Claro odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Hiszpanii pomiędzy drużynami Melilla CD a Levante. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Levante 5-0, który wywalczyło awans. Na stadionie zasiadło 3,000 widzów.

Hiszpania - Puchar Hiszpanii
2019-12-19 19:00 | Stadion: Estadio Álvarez Claro | Widzów: 3000 | Arbiter: Javier Alberola
Sergio León 84'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w meczu sędzia przyznał Salahowi z drużyny Melilla CD. Była to ósma minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Levante w dziewiątej minucie spotkania, gdy Coke zdobył pierwszą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Hernâni.

W 12. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Coke z Levante. Bramka padła po podaniu Pabla Martíneza.

Niedługo później Borja Mayoral wywołał eksplozję radości wśród kibiców Levante, zdobywając kolejną bramkę w 20. minucie spotkania. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę drużyna Levante rozpoczęła w zmienionym składzie, za Toña wszedł Clerc. W 49. minucie David Vázquez został zmieniony przez Ramóna Cuadrada.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 55. minucie na listę strzelców wpisał się Hernâni. Asystę przy golu zaliczył Morales.

W 57. minucie w jedenastce Melilla CD doszło do zmiany. Braim wszedł za Joselu. Po chwili trener Melilla CD postanowił wzmocnić linię napadu i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Manola Fernándeza. Na boisko wszedł José Medina, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Levante w 84. minucie spotkania, gdy Sergio León zdobył z karnego piątą bramkę. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-5.

Oier Olazabal
8′ Salah Din Amar Mohamed
Nikola Vukcevic
49′ David Vázquez Bardera
Sergio León Limones  84′ (k.)
63′ Manuel Fernández Heredia
Borja Mayoral Moya  20′ 72′
57′ José Luis Fernández Chaparro
Enis Bardhi77′
49′ Ramón Cuadrado Pedreño
Jose Campana72′
57′ Braim Amar Romero
Rubén Rochina Naixes
63′ José Cristóbal Medina Galán
Roger Martí Salvador

Arbiter nie ukarał piłkarzy Levante żadną kartką, natomiast zawodnikom Melilla CD pokazał jedną żółtą.