Puchar Hiszpanii: Linares Deportivo - Girona FC 1-2 (1-0)

19 grudnia na Estadio Municipal de Linarejos odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Hiszpanii pomiędzy drużynami Linaresu a Girony. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Girony 2-1, który wywalczyła awans. Na stadionie zasiadło 3,000 widzów.

Hiszpania - Puchar Hiszpanii
2019-12-19 21:00 | Stadion: Estadio Municipal de Linarejos | Widzów: 3000 | Arbiter: D. Arcediano Monescillo
Linares Deportivo
Girona FC
1
2
Fran Lara 13'
Marc Gual 49',73'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W piątej minucie kartkę dostał Jordi Calavera z drużyny gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Linaresu w 13. minucie spotkania, gdy Fran Lara strzelił pierwszego gola. W 28. minucie kartkę dostał Sebas Coris, piłkarz Girony.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Linaresu.

Drugą połowę jedenastka Girony rozpoczęła w zmienionym składzie, za Jordiego Calaverę, Sebasa Corisa weszli Jairo Izquierdo, Samuel Sáiz.

Drużyna gości wyrównała wynik meczu. W 49. minucie na listę strzelców wpisał się Marc Gual. Przy strzeleniu gola asystował Álex Gallar.

W 64. minucie sędzia pokazał kartkę Franowi Larze, zawodnikowi gospodarzy. W 67. minucie Miguelito zastąpił Sergia. W 72. minucie kartkę obejrzał Marc Gual z Girony.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Girony przyniosły efekt bramkowy. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy Marc Gual ponownie strzelił gola zmieniając wynik na 1-2.

W 74. minucie w zespole Linaresu doszło do zmiany. Isra wszedł za Jonathana Rosales'a. Na 11 minut przed zakończeniem pojedynku sędzia pokazał kartkę Anabie z drużyny gospodarzy. W następstwie utraty gola trener Linaresu postanowił zagrać agresywniej. W 80. minucie zmienił pomocnika Cerverę i na pole gry wprowadził napastnika Joana Grasę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Linares: Isrze w 83. minucie i Josemie w drugiej minucie doliczonego czasu meczu. W 87. minucie w drużynie Girony doszło do zmiany. Gumbau wszedł za Áleksa Gallara. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-2.

Asier Riesgo Unamuno
79′ Joshua Kweku Anaba
Santiago Ignacio Bueno Sciutto
Daniel Espejo Guillen
Jordi Calavera Espinach5′ 46′
90′ José Manuel Gómez Meneses
Sebastià Coris Cardeñosa28′ 46′
67′ Miguel Ángel Portales Molina
Ignasi Miquel i Pons
80′ José Hernández Cervera
Brian Oliván Herrero
 13′ 64′ Francisco Lara Jiménez
Jonás Ramalho Chimeno
Alberto Rodríguez Expósito
Pape Maly Diamanka
74′ Jonathan Rosales Ramírez
Johan Andrés Mojica Palacio
74′ 83′ Israel Cano Sanchez
Juan Pedro Ramírez López
Francisco José Carnicer Magán
Gerard Gumbau Garriga87′
67′ Sergio Chinchilla Ballesteros
Jairo Izquierdo González46′
Pablo González Siles
Samuel Sáiz Alonso46′
80′ Joan Grasa Comas
Carlos Martínez Ruiz

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.