Puchar Hiszpanii: Granada CF - Valencia Club de Futbol 2-1 (1-1)

4 lutego na Estadio Nuevo Los Cármenes odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Hiszpanii pomiędzy drużynami Granada CF a Valencia CF. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Granada CF 2-1, który wywalczyła awans. Pojedynek obejrzało 16,551 widzów.

Hiszpania - Puchar Hiszpanii
2020-02-04 21:00 | Stadion: Estadio Nuevo Los Cármenes | Widzów: 16551 | Arbiter: J. González
Granada CF
Valencia Club de Futbol
2
1
Soldado 3',90'
Rodrigo 40'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Zespół Valencia CF wygrał aż 13 razy, zremisował dwa, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W trzeciej minucie bramkę zdobył Soldado. To już trzecie trafienie tego piłkarz w sezonie.

Zawodnicy Valencia CF w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Rodrigo. Przy zdobyciu bramki asystował Francis Coquelin.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Maxime Gonalons z Granada CF. Była to 43. minuta spotkania. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę drużyna Granada CF wyszła w zmienionym składzie, za Vadillo wszedł Víctor Díaz. W 53. minucie kartkę dostał Soldado z zespołu gospodarzy.

W 68. minucie Ferran Torres został zastąpiony przez Gonçala Guedesa. Niedługo później trener Valencia CF postanowił bronić wyniku. W 87. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Rodriga wszedł Alessandro Florenzi, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Jedenastka Valencia CF nie obroniła wyniku i ostatecznie przegrała mecz.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Granada CF w 90. minucie spotkania, gdy Soldado zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. W piątej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Valencia CF doszło do zmiany. Sobrino wszedł za Mouctara Diakhabego.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-1.

Francis Coquelin
43′ 86′ Maxime Gonalons
Daniel Parejo
Yangel Clemente Herrera Ravelo
Carlos Soler Barragán
José Antonio Rodríguez Díaz
Ferran Torres García68′
46′ Álvaro Vadillo Cifuentes
Daniel Wass
69′ Carlos Fernandez
Maximiliano Gómez
 3′, 90′ (k.) 53′ Roberto Soldado
Moreno Machado Rodrigo  40′ 87′
Rui Tiago Dantas da Silva
Cristian Rivero Sabater
46′ Víctor David Díaz Miguel
Geoffrey Kondogbia
86′ Yan Brice Eteki
Kang-In Lee
69′ Darwin Daniel Machís Marcano
Rubén Sobrino Pozuelo90′

Sędzia nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Granada CF pokazał dwie żółte.