Puchar Hiszpanii: Elche CF - Athletic Bilbao 1-1 (1-1,1-1) rzuty karne 4-5

22 stycznia na Estadio Manuel Martínez Valero odbył się mecz rozgrywek o Puchar Hiszpanii pomiędzy drużynami Elche a Athletic Bilbao. Starcie zakończyło się zwycięstwem Athletic Bilbao, który wywalczył awans wygrywając serię rzutów karnych 5-4. Na stadionie stawiło się 13,400 widzów.

Hiszpania - Puchar Hiszpanii
2020-01-22 19:00 | Stadion: Estadio Manuel Martínez Valero | Widzów: 13400 | Arbiter: J. Munuera Montero
Williams 5'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu zawodnicy Athletic Bilbao nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W piątej minucie po rozpoczęciu bramkę zdobył Williams. W zdobyciu bramki pomógł Íñigo Martínez.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Elche w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 41. minucie gola wyrównującego strzelił Fidel. Bramka padła po podaniu Josána Fernándeza.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Na drugą połowę zespół Athletic Bilbao wyszedł w zmienionym składzie, za Iñiga Córdobę wszedł Muniain. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Manuelowi Sánchezowi z Elche. Była to 57. minuta spotkania.

W 65. minucie Benat został zastąpiony przez Unaiego Lópeza. Chwilę później trener Elche postanowił wzmocnić linię pomocy i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Fidela. Na boisko wszedł Iván Sánchez, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 72. minucie Omenuke Mfulu został zmieniony przez Ramóna Folcha, a za Morada Daoudiego wszedł na boisko Yacine Qasmi, co miało wzmocnić drużynę Elche. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Balenziagę na Yuriego.

Ander Capa Rodríguez
94′ Óscar Gil Regaño
Íñigo Lekue Martínez105′
Ignacio Pastor Alemañ
Íñigo Martínez Berridi98′
 41′ 66′ Fidel Chaves de la Torre
Unai Núñez Gestoso
José Antonio Fernández Pomares
Iñigo Córdoba Querejeta46′
72′ Omenuke Mfulu
Benat Extebarria65′
57′ Manuel Sánchez López
Raul Garcia Escudero
97′ Pere Milla Peña
Mikel Vesga Arruti
82′ Morad Daoudi El Ghezouani
Yuri Berchiche Izeta77′ 96′
72′ Ramón Folch Frigola
Daniel García Carrillo
66′ Iván Sánchez Aguayo
Unai López Cabrera65′
97′ Juan Francisco Martínez Modesto
Iker Muniain Goñi46′
82′ Yacine Qasmi
Asier Villalibre Molina105′

Między 94. a 98. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Athletic Bilbao i jedną drużynie przeciwnej. W 97. minucie Pere Milla został zmieniony przez Nina, co miało wzmocnić jedenastkę Elche. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lekuego na Asiera Villalibrego.

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. W rzutach karnych lepsza okazała się drużyna gości. Seria jedenastek zakończyła się wynikiem 4-5. Największymi pechowcami okazali się: Yacine Qasmi, Iván Sánchez, Tekio, którzy nie wykorzystali karnych. Szczęście uśmiechnęło się do Raula Garcii, Unaiego Lópeza z zespołu Athletic Bilbao, którzy nie wykorzystali karnych, a mimo to wygrali.

Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników w drugiej połowie.