Puchar Hiszpanii: Cultural y Deportiva Leonesa - Las Rozas CF 3-0 (1-0)

19 grudnia na Estadio Municipal Reino de León w Leónie odbył się mecz rozgrywek o Puchar Hiszpanii pomiędzy drużynami Culturalu y Deportiva a Las Rozas CF. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Culturalu y Deportiva 3-0, który wywalczył awans. Na stadionie stawiło się 2,516 widzów.

Hiszpania - Puchar Hiszpanii
2019-12-19 19:00 | Stadion: Estadio Municipal Reino de León | Widzów: 2516 | Arbiter: Alberto Gómez
Julen Castañeda 76'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między dziewiątą a 30. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Las Rozas CF i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Culturalu y Deportiva w 31. minucie spotkania, gdy Sergio Benito strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Culturalu y Deportiva.

Trzeba było trochę poczekać, aby Augusto Galvan wywołał eksplozję radości wśród kibiców Culturalu y Deportiva, zdobywając kolejną bramkę w 54. minucie spotkania. W 59. minucie sędzia pokazał kartkę Antoniowi Martínezowi z drużyny gospodarzy.

W tej samej minucie za Frana Riverę wszedł Álvaro Sánchez. W 63. minucie kartkę dostał Jesús Cruz, zawodnik Las Rozas CF.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Culturalu y Deportiva w 76. minucie spotkania, gdy Julen Castañeda strzelił trzeciego gola. Asystę zaliczył Antonio Martínez.

Niedługo później trener Culturalu y Deportiva postanowił bronić wyniku. W 78. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Daniego Pichína wszedł Juan Rodríguez, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Culturalu y Deportiva utrzymać prowadzenie. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-0.

Ismael De Andrés Martín30′
 76′ 87′ Julen Castañeda Nuin
Borja González Tejada
24′ Virgil Thérésin
Jaime Guadaño Casanova
Julián Luque Conde
Alejandro Nogueira San Román
59′ Antonio Martínez Felipe
Jesús Muñoz Cruz63′ 76′
 54′ 84′ Augusto César Verissimo Galván
Francisco Rivera Cardoso59′
 31′ (k.) Sergio Benito Crujera
Borja Sánchez Bravo
78′ Daniel González Hermosa
Rubén Ángel López Díaz Guerra9′ 71′
Lucas Gerard Hervé Giffard
Yelco Ramos Ursúa
87′ Iván Garrido González
Gonzalo Expósito Verdejo
78′ Juan Rodríguez Fernández
Fernando Calleja Revilla76′
Juan Carlos Menudo Domínguez
Jaime Turégano González
84′ Aarón Piñán De La Fuente
Alberto Alburquerque Reus71′
Andy Awazi Kawaya Kinghi Mwana Mufala
Galo Rodríguez San Martín
Dionisio Emmanuel Villalba Rojano
Álvaro Sánchez Gutiérrez59′

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.