Puchar Hiszpanii: Club Gimnastic de Tarragona - UE Olot 3-1 (1-1,1-1)

19 grudnia na Nou Estadi de Tarragona odbył się pojedynek rozgrywek o Puchar Hiszpanii pomiędzy drużynami Tarragony a UE Olot. Starcie zakończyło się po dogrywce zwycięstwem Tarragony 3-1, który wywalczyła awans. Na stadionie zasiadło 1,200 widzów.

Hiszpania - Puchar Hiszpanii
2019-12-19 20:30 | Stadion: Nou Estadi de Tarragona | Widzów: 1200 | Arbiter: Sergio Escriche
Pep Chavarría 30'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Drużyna Tarragony wygrała aż pięć razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Arnau Comas z jedenastki gości. Była to trzecia minuta meczu.

Niedługo po rozpoczęciu meczu Javi Márquez wywołał eksplozję radości wśród kibiców Tarragony, strzelając gola w 17. minucie spotkania.

Drużyna gości otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 30. minucie Pep Chavarría wyrównał wynik meczu. Sytuację bramkową stworzył Eloi Amagat.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W 54. minucie kartkę otrzymał Eloi Amagat z UE Olot. W 60. minucie Javi Márquez został zmieniony przez Vitiego.

Między 62. a 78. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Tarragony i jedną drużynie przeciwnej. W 66. minucie Pedro Martín został zmieniony przez Gerarda Olivę, co miało wzmocnić drużynę Tarragony. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając José Solera na Álvara Salinasa w 79. minucie. Chwilę później trener Tarragony postanowił bronić wyniku. W 83. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Lola wszedł Pol Valentín, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik.

UE Olot
118′ Bernabé Barragán Maestre
Marc Vito Brezmes
62′ Carlos Albarrán Sanz
Carles Mas Bacardit78′ 107′
75′ David Goldar Gómez
Jordi Xumetra Feliu
 17′ 60′ Javier Márquez Moreno
Eloi Amagat Arimany54′ 94′
Damián Ezequiel Petcoff Kailer
Pedro Del Campo González
64′ 83′ . Lolo
José Antonio Soler Durá79′
66′ Pedro José Martín Moreno
Albert Vivancos Roig
107′ Pol Ballesteros Ferrer
Kilian Grant Carvalheira
Cheikh Kane Sarr
Pol Ballesté López
Bruno Caldini Perone
Lluís Aspar Mayà100′
83′ Pol Valentín Sancho
José Antonio Martínez Cervera107′
60′ 119′ Víctor Martínez Manrique
Jordi Masó Ribas94′
107′  110′, 120′ Thomas Olivier Amang
Héctor Simón Escudero
Rodriguez Jonathan Pereira
Carlos Javier Polo Jiménez
66′ Gerard Oliva
Álvaro Salinas García79′

Trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy w 107. minucie, w drużynie Tarragony za Pola Ballesterosa wszedł Thomas Amang, a w zespole UE Olot Carles Mas zmienił José Martíneza.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W pierwszych minutach drugiej części dogrywki na listę strzelców wpisał się Thomas Amang. Przy zdobyciu bramki pomagał Pol Valentín.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Tarragona: Bernabé Barragánowi w 118. i Vitiemu w 119. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Tarragony w 120. minucie spotkania, gdy Thomas Amang strzelił trzeciego gola. Bramka padła po podaniu Pola Valentína.

Dogrywkę wygrał zespół gospodarzy który zdobył dwie bramki.

Zawodnicy Tarragony dostali w meczu pięć żółtych kartek, a ich przeciwnicy trzy.

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany.