Puchar Hiszpanii: CF Lorca Deportiva - CA Osasuna 0-3 (0-1)

19 grudnia na Estadio Francisco Artés Carrasco odbył się pojedynek rozgrywek o Puchar Hiszpanii pomiędzy drużynami CF Lorca a Osasuny. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Osasuny 3-0, który wywalczyła awans. Na stadionie stawiło się 3,000 widzów.

Hiszpania - Puchar Hiszpanii
2019-12-19 21:00 | Stadion: Estadio Francisco Artés Carrasco | Widzów: 3000 | Arbiter: V. Pizarro Gómez
Juan Villar 75'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Od pierwszych minut zespół Osasuny zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki CF Lorca była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Osasuny w 20. minucie spotkania, gdy Brandon strzelił pierwszego gola. Asystę przy bramce zanotował Barbero.

Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter ukarał kartką Óscara Olivę, zawodnika CF Lorca. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Osasuny.

Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Fran Cifuentes z CF Lorca. Była to 52. minuta starcia. W 67. minucie w drużynie CF Lorca doszło do zmiany. Manu Costa wszedł za Francisca Miñarra.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Osasuny w 69. minucie spotkania, gdy Francisco Merida strzelił z karnego drugiego gola. W 71. minucie Ángel Robles został zastąpiony przez Erica Jereza.

Niedługo później Juan Villar wywołał eksplozję radości wśród kibiców Osasuny, zdobywając kolejną bramkę w 75. minucie meczu. Przy strzeleniu gola asystował Brandon.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-3.

Aridane Hernández Umpiérrez
52′ Francisco Cifuentes Martínez
Raúl Rodríguez Navas
George Higgins
Robert Ibáñez Castro
79′ José Samuel Martínez Lorente
Francisco Perez Merida  69′ (k.)
40′ Óscar Oliva Meco
Jon Moncayola Tollar83′
71′ Ángel Luis Robles Berengui
Inigo Perez Soto
Javier Martínez López
Iván Martínez Gonzálvez83′
Andrés José Carrasco Vázquez
Brandon Thomas Llamas  20′
67′ Francisco Miñarro
Juan Villar Vázquez  75′ 76′
Pablo Sanz Manau
Sergio Herrera Pirón
71′ Eric Emmanuel Jerez
Endika Irigoyen Bravo83′
Antonio Martínez Pujalte
Facundo Roncaglia
Javier Pinteño Vargas
Darko Brašanac
67′ Manuel Costa Martínez
Javier Martínez Calvo83′
79′ Francisco Alférez Montejo
Roberto Torres Morales
José Antonio Garre Martínez
Lopez Alvarez Adrian76′

Arbiter nie ukarał zawodników Osasuny żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał dwie żółte.