Puchar Hiszpanii: CF Intercity Sant Joan d'Alacant - Athletic Bilbao 0-3 (0-1)

17 grudnia na Estadio Manuel Martínez Valero w Elche odbył się mecz rozgrywek o Puchar Hiszpanii pomiędzy drużynami CF-u Intercity Sant Joan d'Alacant a Athletic Bilbao. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Athletic Bilbao 3-0, który wywalczył awans. Na stadionie stawiło się 4,971 widzów.

17 grudnia na Estadio Manuel Martínez Valero w Elche odbył się mecz rozgrywek o Puchar Hiszpanii pomiędzy drużynami CF-u Intercity Sant Joan d'Alacant  a Athletic Bilbao. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Athletic Bilbao 3-0, który wywalczył awans. Na stadionie stawiło się 4,971 widzów.

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Prawie natychmiast po rozpoczęciu meczu Ibai wywołał eksplozję radości wśród kibiców Athletic Bilbao , zdobywając bramkę w pierwszej minucie spotkania. Asystę zaliczył Asier Villalibre.

W piątej minucie Paco Peña został zastąpiony przez Iñakiego Parda. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Athletic Bilbao.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Athletic Bilbao w 53. minucie spotkania, gdy Benat strzelił drugiego gola. Przy zdobyciu bramki pomagał Gaizka Larrazabal.

Między 66. a 83. minutą, boisko opuścili zawodnicy Athletic Bilbao: Raul Garcia, Asier Villalibre, Gaizka Larrazabal, na ich miejsce weszli: Oihan Sancet, Williams, Kenan Kodro. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Cristiana Herrery, Iñakiego Parda zajęli: Paco Candela, Eldin Hadzic. Jedyną kartkę w meczu sędzia przyznał Carlosowi Carrascowi z CF-u Intercity Sant Joan d'Alacant. Była to 84. minuta meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Athletic Bilbao w 87. minucie spotkania, gdy Kenan Kodro zdobył z rzutu karnego trzecią bramkę. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-3.

Arbiter nie ukarał zawodników Athletic Bilbao żadną kartką, natomiast piłkarzom CF-u Intercity Sant Joan d'Alacant pokazał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.