Puchar Hiszpanii: CD Unionistas de Salamanca CF - CD Atlético Baleares 1-0 (1-0)

17 grudnia na Pistas del Helmántico odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Hiszpanii pomiędzy drużynami Salamanki a Atlético Baleares. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Salamanki 1-0, który wywalczyła awans. Na stadionie zasiadło 1,873 widzów.

17 grudnia na Pistas del Helmántico odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Hiszpanii pomiędzy drużynami Salamanki  a Atlético Baleares. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Salamanki 1-0, który wywalczyła awans. Na stadionie zasiadło 1,873 widzów.

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Javi Navas wywołał eksplozję radości wśród kibiców Salamanki , zdobywając bramkę w 19. minucie pojedynku. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Carlos de la Nava.

W 25. minucie Luca Ferrone zastąpił José Perisa. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Iván Garrido z zespołu gospodarzy. Była to 37. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Salamanki.

W 55. minucie Diego Cervero został zmieniony przez Jorge Ortiza, co miało wzmocnić jedenastkę Atlético Baleares . W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ivána Garrida na Guille Andrésa. Trener Atlético Baleares postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił pomocnika Alberta Gila i na pole gry wprowadził napastnika Tony'ego Gabarre'a. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 71. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Davida Harę z Atlético Baleares, a w 87. minucie Matthieu Amouzou z drużyny przeciwnej. W drugiej połowie nie padły gole.

Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Salamanki, natomiast piłkarzom gości pokazał jedną.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.