Puchar Hiszpanii: CD Peña Azagresa - Real Club Celta de Vigo 0-2 (0-1)

19 grudnia na Estadio La Planilla w Calahorze odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Hiszpanii pomiędzy drużynami CD Peña Azagresa a Celta Vigo. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Celta Vigo 2-0, który wywalczyło awans. Na stadionie zasiadło 4,000 widzów.

Hiszpania - Puchar Hiszpanii
2019-12-19 19:00 | Stadion: Estadio La Planilla | Widzów: 4000 | Arbiter: C. Soto Grado
CD Peña Azagresa
Real Club Celta de Vigo
0
2
Juan Hernández 45',69'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Celta Vigo: Jorge Sáenzowi w 19. i Gabrielowi Fernándezowi w 39. minucie.

Trzeba było trochę poczekać, aby Juan Hernández wywołał eksplozję radości wśród kibiców Celta Vigo, zdobywając bramkę w pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku. Asystę zaliczył Gabriel Fernández.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Celta Vigo.

W 53. minucie Jorge Sáenz został zastąpiony przez Sergia Carreirę. W 56. minucie kartkę dostał Miguel Castillo, piłkarz CD Peña Azagresa.

Trener CD Peña Azagresa postanowił zagrać agresywniej. W 58. minucie zmienił obrońcę Murugarrena i na pole gry wprowadził napastnika Eduarda Manera. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W 69. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Juan Hernández z Celta Vigo. Przy strzeleniu gola pomagał Sergio Bermejo.

W 71. minucie kartkę dostał Fran Beltrán z drużyny Celta Vigo. Chwilę później trener Celta Vigo postanowił wzmocnić linię napadu i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Juana Hernándeza. Na boisko wszedł Iker Losada, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W tej samej minucie Bicho Galdeano został zmieniony przez Juana Virtę, a za Jesúsa Solę wszedł na boisko Pablo Imas, co miało wzmocnić jedenastkę CD Peña Azagresa. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Pape'a Diopa na Braisa Méndeza.

Na 10 minut przed zakończeniem spotkania arbiter pokazał kartkę Pablowi Imasowi z CD Peña Azagresa. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2.

Rubén Blanco Veiga
56′ Miguel Angel Castillo Sola
Kevin Vázquez Comesaña
58′ Sergio Murugarren Salvador
Francisco José Beltrán Peinado71′
76′ Jesús Ángel Sola Muro
Sergio Bermejo Lillo
72′ Alejandro Galdeano Echarri
Joseph Aidoo
76′ 80′ Pablo Imas Esparza
Sergio Carreira Vilariño53′
72′ Juan Virto Muro
Brais Méndez Portela85′
Daniel García Gutierrez
Iago Aspas
58′ Eduardo Manero Sánchez
Iker Losada Aragunde72′
Ignacio Manero Sánchez
Pione Sisto

Zawodnicy CD Peña Azagresa obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.