Puchar Hiszpanii: CD Mirandés - Real Sociedad San Sebastián 0-1 (0-1)

4 marca na Estadio Municipal de Anduva w Mirandzie de Ebro odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Hiszpanii pomiędzy drużynami Mirandésu a Realu Sociedad. Starcie zakończyło się zwycięstwem Realu Sociedad 1-0. Ponieważ w pierwszym pojedynku także wygrała ta drużyna 2-1, więc to ona wywalczyła awans. Na stadionie zasiadło 5 583 widzów.

Hiszpania - Puchar Hiszpanii
2020-03-04 21:00 | Stadion: Estadio Municipal de Anduva | Widzów: 5583 | Arbiter: José María Sánchez Martínez
CD Mirandés
Real Sociedad San Sebastián
0
1
Mikel Oyarzabal 41'

Od pierwszych minut zespół Realu Sociedad zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Mirandésu była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 31. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Alexandra Gonzáleza z Mirandésu, a w 32. minucie Monreal z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Realu Sociedad w 41. minucie spotkania, gdy Mikel Oyarzabal zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Realu Sociedad.

W 50. minucie kartką został ukarany Willian José, piłkarz gości. Po godzinie gry w drużynie Mirandésu doszło do zmiany. Carlos Martínez wszedł za Alexandra Gonzáleza.

W 66. minucie Willian José zastąpił Alexandra Isaka. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 72. minucie, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Adnanowi Januzajowi i Álvarowi Reyowi. W tej samej minucie trener Mirandésu postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Maranhão, a murawę opuścił Antonio Sánchez.

Po chwili trener Realu Sociedad postanowił wzmocnić linię napadu i w 78. minucie zastąpił zmęczonego Mikela Oyarzabala. Na boisko wszedł Barrenetxea, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 82. minucie Álvaro Rey został zmieniony przez Maria Barca, co miało wzmocnić zespół Mirandésu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Martina Ødegaarda na Guevarę. W 83. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Maria Barca z Mirandésu, a w pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku Zaldúę z drużyny przeciwnej.

Robin Le Normand
31′ 61′ Alexander David González Sibulo
Adnan Januzaj72′
72′ 82′ Álvaro Rey
Mikel Merino Zazón
72′ Antonio Sánchez Navarro
Andoni Gorosabel Espinosa
61′ Carlos Julio Martínez Rivas
Aihen Muñoz Capellán
Álvaro Peña Herrero
Ander Guevara Lajo90′
82′ 83′ Mario Barco Vilar
Ander Barrenetxea Muguruza78′
72′ Marcos André de Sousa Mendonça
Alexander Isak66′
Iñigo Vicente Elorduy
Cristian Portugués Manzanera

Sędzia w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gości, a w drugiej trzy. Piłkarze Mirandésu dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej jedną więcej.