Puchar Hiszpanii: CD Mirandés - Real Club Celta de Vigo 2-1 (1-0,1-1)

23 stycznia na Estadio Municipal de Anduva w Mirandzie de Ebro odbył się mecz rozgrywek o Puchar Hiszpanii pomiędzy drużynami Mirandésu a Celta Vigo. Spotkanie zakończyło się po dogrywce zwycięstwem Mirandésu 2-1, który wywalczył awans. Na stadionie zasiadło 2,407 widzów.

Hiszpania - Puchar Hiszpanii
2020-01-23 19:00 | Stadion: Estadio Municipal de Anduva | Widzów: 2407 | Arbiter: J. Martínez Munuera
P. Sisto 75'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Od pierwszych minut drużyna Celta Vigo zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Mirandésu była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 28. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Braisowi Méndezowi z drużyny gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Mirandésu w 28. minucie spotkania, gdy Matheus Barrozo strzelił z karnego pierwszego gola. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Mirandés: Kijerze w 37. minucie i Iñigowi Vicentemu w pierwszej minucie doliczonego czasu.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Mirandésu.

W 56. minucie żółtą kartkę dostał Jorge Sáenz, piłkarz gości. W 57. minucie za Juana Hernándeza wszedł Pione Sisto.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w drużynie Mirandésu doszło do zmiany. Álvaro Rey wszedł za Iñiga Vicentego. Trener Celta Vigo postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił pomocnika Pape'a Diopa i na pole gry wprowadził napastnika Iaga Aspasa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 69. minucie Matheus Barrozo został zmieniony przez Maranhão, co miało wzmocnić zespół Mirandésu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Braisa Méndeza na Rafinhę.

W 70. minucie żółtą kartkę obejrzał Martín Merquelanz z Mirandésu.

Drużyna Mirandésu długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 47 minut, jednak zespół gości doprowadził do remisu. Gola strzelił Pione Sisto. Bramka padła po podaniu Rafinhy.

W 83. minucie regulaminowego czasu gry w drużynie Mirandésu doszło do zmiany. Carlos Martínez wszedł za Alexandra Gonzáleza.

Joseph Aidoo
83′ Alexander David González Sibulo
Nestor Araujo Razo
37′ Gorka Kijera Salaberría
Pape Cheikh Diop Gueye67′
101′ Álvaro Peña Herrero
Brais Méndez Portela28′ 73′
70′ Martín Merquelanz Castellanos
Denis Suarez
 28′ (k.) 69′ Matheus Aias Barrozo Rodrigues
Gabriel Matías Fernández Leites
45′ 60′ Iñigo Vicente Elorduy
Juan Hernández García57′
Alberto González Cespedosa
Rubén Blanco Veiga
83′ Carlos Julio Martínez Rivas
Jeison Fabián Murillo Cerón
60′ 112′ (k.) Álvaro Rey
Lucas René Olaza Catrofe105′
101′  114′ 117′ Antonio Sánchez Navarro
Francisco José Beltrán Peinado
Mario Barco Vilar
Alcantara Rafinha73′ 111′
69′ Marcos André de Sousa Mendonça
Iago Aspas67′ 111′
Joaquín Muñoz Benavides
Pione Sisto57′  75′

W 100. minucie żółtą kartką został ukarany José Fontán, zawodnik Celta Vigo. W 101. minucie Álvaro Peña został zmieniony przez Antonia Sáncheza, co miało wzmocnić zespół Mirandésu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając José Fontána na Lucasa Olazę.

W dziewiątej minucie przed zakończnieniem dogrywki arbiter pokazał żółtą kartkę Iagowi Aspasowi, piłkarzowi gości. W tej samej minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Rafinha osłabiając tym samym drużynę Celta Vigo. W 112. minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, jednak bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystał zespół gospodarzy.

Zawodnicy Mirandésu w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 114. minucie na listę strzelców wpisał się Antonio Sánchez. Asystę zaliczył Martín Merquelanz.

W trzeciej minucie przed zakończnieniem dogrywki arbiter przyznał żółtą kartkę Antoniowi Sánchezowi z drużyny gospodarzy. Dogrywkę wygrał zespół Mirandésu który strzelił jednego gola.

Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy w pierwszej połowie, natomiast w drugiej jedną. Zawodnicy drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej także jedną.

Obie drużyny dokonały po cztery zmiany w drugiej połowie.