Puchar Hiszpanii: CD Mensajero - CD Tenerife 0-3 (0-2)

17 grudnia na Estadio Rosendo Hernandez w Santa Cruz de la Palmie odbył się pojedynek rozgrywek o Puchar Hiszpanii pomiędzy drużynami Mensajero a CD Tenerife. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem CD Tenerife 3-0, który wywalczył awans. Na stadionie zasiadło 1,090 widzów.

Hiszpania - Puchar Hiszpanii
2019-12-17 21:30 | Stadion: Estadio Rosendo Hernandez | Widzów: 1090 | Arbiter: M. Ortiz Arias
José Naranjo 37',83'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy CD Tenerife w szóstej minucie spotkania, gdy Jorge Padilla strzelił pierwszego gola. Sytuację bramkową stworzył José Naranjo.

Trzeba było trochę poczekać, aby José Naranjo wywołał eksplozję radości wśród kibiców CD Tenerife, zdobywając kolejną bramkę w 37. minucie starcia. Przy zdobyciu bramki asystował Shaquell Moore.

W 47. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Alberta Jiméneza z CD Tenerife, a w 51. minucie Óscara Gonzáleza z drużyny przeciwnej. W 55. minucie Mauro Fernández został zmieniony przez Álvara Garrida.

Między 61. a 80. minutą, boisko opuścili piłkarze CD Tenerife: Alberto Jiménez, Jorge Padilla, Luis Milla, na ich miejsce weszli: Javier Alonso, Dani Gómez, Ale Cruz. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Davida Díaza, Óscara Gonzáleza zajęli: Piti, Jesus Cabrera.

W 83. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił José Naranjo z CD Tenerife. Asystę przy bramce zanotował Elliot Gómez.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-3.

Daniel Hernández Santos
51′ 78′ Óscar González Hérnandez
Shaquell Moore
74′ David Díaz Domínguez
Luis Milla Manzanares80′
55′ Mauro Fernández Reyes
Javier Alonso Bello61′
55′ Álvaro Garrido Rodríguez
Alejandro Cruz Hernández80′
74′ José Daniel Hernández San Juan
Filip Malbaszić
78′ Jesus Cruz Cabrera