Reklama

Reklama

Puchar Hiszpanii: CD Lealtad - Cádiz CF 0-1 (0-0)

17 grudnia na Estadio Las Callejas w Villaviciosie odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Hiszpanii pomiędzy drużynami Lealtadu a Cádizu. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Cádizu 1-0, który wywalczył awans. Starcie obejrzało 900 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Mateusza Kanię występującego w Lealtadzie.

17 grudnia na Estadio Las Callejas w Villaviciosie odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Hiszpanii pomiędzy drużynami Lealtadu  a Cádizu. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Cádizu 1-0, który wywalczył awans. Starcie obejrzało 900 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Mateusza Kanię występującego w Lealtadzie.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu Cádizu.

Od pierwszych minut jedenastka Cádizu zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Lealtadu była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał René Pérez z jedenastki gospodarzy. Była to 34. minuta meczu.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 56. minucie kartkę dostał Pelayo Pedrayes, piłkarz gospodarzy. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w zespole Cádizu doszło do zmiany. Caye Quintana wszedł za Anthony'ego Lozana.

Reklama

W 65. minucie za Santiego Gegunde'a wszedł Juan López. Trener Lealtadu postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił pomocnika Xabiego Semedo i na pole gry wprowadził napastnika Álvara Garcíę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Jedyną bramkę meczu dla Cádizu zdobył David Querol w 75. minucie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Alejo.

W 79. minucie Javi Navarro został zmieniony przez Sergia Péreza, co miało wzmocnić jedenastkę Cádizu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Juana Piniellę na Damiána Fernándeza. Niedługo później trener Cádizu postanowił bronić wyniku. W 90. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Aleja wszedł Isaac Carcelén, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gości utrzymać prowadzenie.

Sędzia nie ukarał zawodników Cádizu żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał dwie żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL