Puchar Hiszpanii: CD Laredo - SD Huesca 0-1 (0-0)

19 grudnia na Campo San Lorenzo odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Hiszpanii pomiędzy drużynami Laredo a Hueski. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Hueski 1-0, który wywalczyła awans. Na stadionie stawiło się 2,300 widzów.

Hiszpania - Puchar Hiszpanii
2019-12-19 20:30 | Stadion: Campo San Lorenzo | Widzów: 2300 | Arbiter: A. Fernández Ortega
CD Laredo
SD Huesca
0
1
Cristo González 82'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Od pierwszych minut drużyna Hueski zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Laredo była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Pablo Ínsua z Hueski. Była to 43. minuta pojedynku.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 58. minucie Pedro Mosquera został zmieniony przez Eugeniego Valderramę. W 62. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Joaquínowi Muñozowi, piłkarzowi gości.

Trener Hueski postanowił zagrać agresywniej. W 69. minucie zmienił pomocnika Sergia Gómeza i na pole gry wprowadził napastnika Crista Gonzáleza. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie.

Pod koniec meczu jedyną bramkę meczu zdobył Cristo González dla drużyny Hueski. Bramka padła w tej samej minucie. W 84. minucie Ricki Fernández został zmieniony przez Luisa Arisquetę, co miało wzmocnić zespół Laredo. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Pabla Ínsuę na Josué Sá.

W 87. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Daniego Escrichego z Hueski, a w drugiej minucie doliczonego czasu meczu Felipe Pereda z drużyny przeciwnej. Dwie minuty później sędzia wyrzucił z boiska Borję Aresa z Laredo. W doliczonej piątej minucie spotkania żółtą kartkę obejrzał Roberto Cano z drużyny gospodarzy.

Orlando Rubén Yáñez Alabart
90′ Borja Ares Ortíz
Toni Datković
Jaime Bustillo Gil
Javier Galán Gil
90′ Roberto Cano Santisteban
Pablo Ínsua Blanco43′ 86′
71′ Álvaro Mantilla Pérez
Miguel Juan Llambrich
84′ Ricardo Fernández Revuelta
Sergio Gómez Martín69′
Manuel Ortíz Goyenechea
Pedro Mosquera Parada58′
90′ Felipe Peredo López
Jaime Seoane Valenciano
David Sanz Oti
Joaquín Muñoz Benavides62′
David Vinatea Castillo
Daniel Escriche Romero87′
78′ Iván Argos Ocerín
Ivan Lopez
Marcos Parada López
Antonio Valera Salmoral
Jon Ander Saralegui Odriozola
Luis Carlos Correia Pinto
71′ Ignacio Altadill Simón
Josué Humberto Gonçalves Leal Sá86′
84′ Luis Arisqueta Tocornal
David Ferreiro Quiroga
Asier Lazcano Ayarza
Eugeni Valderrama Domènech58′
78′ Raúl Tirilonte Cruz