Puchar Hiszpanii: CD Ebro - CD Leganés 0-1 (0-1)

23 stycznia na Estadio Pedro Sancho w Saragossie odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Hiszpanii pomiędzy drużynami Ebro a Leganés. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Leganés 1-0, który wywalczył awans. Na stadionie zasiadło 1,800 widzów.

Hiszpania - Puchar Hiszpanii
2020-01-23 19:00 | Stadion: Estadio Pedro Sancho | Widzów: 1800 | Arbiter: J. González
CD Ebro
CD Leganés
0
1
J. Silva 44'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Aymane Mouridowi z Leganés. Była to 18. minuta pojedynku.

Tuż przed końcem pierwszej połowy jedyną bramkę meczu zdobył Jonathan Silva dla drużyny Leganés. Bramka padła w tej samej minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Leganés.

W 57. minucie Carlos Barreda został zmieniony przez Jesúsa Rubia. W 59. minucie Aymane Mourid został zmieniony przez Óscara Rodrígueza, co miało wzmocnić zespół Leganés. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Liama Blie na Lola Garridę w 66. minucie oraz Rafę Parejo na Tiaga Portugę w tej samej minucie.

W 77. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Daniego Palomaresa z Ebro, a w 79. minucie Erasa z drużyny przeciwnej. Po chwili trener Leganés postanowił bronić wyniku. W 87. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Aitora Ruibala wszedł Marc Navarro, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Leganés utrzymać prowadzenie. W drugiej połowie nie padły gole.

Juan Soriano
57′ Carlos Barreda Castellá
Unai Bustinza Martínez
Francisco Martin Aguza
Aymane Mourid18′ 59′
77′ Daniel Jesús Palomares Poza
Roberto José Rosales Altuve
84′ Rafael Parejo González
Jonathan Cristian Silva  44′
Francisco García Murillo
Rodrigo Tarín Higón
Víctor Andrés Andrés
Javier Eraso Goñi79′
66′ Liam Ayad Blie Bi Bah
Iván Cuéllar Sacristán
84′ Tiago Venâncio Alves Pires
Chidozie Collins Awaziem
José Antonio Espín Puerta
Marc Navarro Ceciliano87′
66′ José Manuel Garrido Fernández
Kenneth Omeruo
57′ Jesús Rubio Martín
Christian Rivera Hernández

Óscar Rodríguez Arnaiz59′

José Manuel Arnáiz Díaz

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Ebro, natomiast piłkarzom Leganés przyznał dwie.

Drużyna Ebro w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Leganés w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.