Reklama

Reklama

Puchar Hiszpanii: CD Castellón - UD Las Palmas 0-2 (0-0)

17 grudnia na Nou Estadi Castalia w Castellón de la Planej odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Hiszpanii pomiędzy drużynami Castellónu a Las Palmas. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Las Palmas 2-0, który wywalczył awans. Na stadionie stawiło się 9,700 widzów.

17 grudnia na Nou Estadi Castalia w Castellón de la Planej odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Hiszpanii pomiędzy drużynami Castellónu  a Las Palmas. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Las Palmas 2-0, który wywalczył awans. Na stadionie stawiło się 9,700 widzów.

Od pierwszych minut jedenastka Las Palmas zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Castellónu była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Rafa Gálvez z Castellónu. Była to 22. minuta meczu.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 49. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jesúsa Fortesa z Las Palmas, a w 60. minucie Davida Cubillasa z drużyny przeciwnej.

Reklama

Wysiłki podejmowane przez zespół Las Palmas w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy bramkę zdobył Mara.

W 73. minucie Alfredo został zmieniony przez Josebę Muguruzę. W tej samej minucie trener Las Palmas postanowił wzmocnić linię napadu i w 73. minucie zastąpił zmęczonego Marę. Na boisko wszedł Sergio Araújo, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Jedenastka Castellónu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gości, strzelając kolejnego gola. W 75. minucie wynik ustalił Maikel Mesa.

W 76. minucie Jorge Veintimilla został zmieniony przez Jorge Fernándeza, a za Javiego Serrę wszedł na boisko Jairo Cárcaba, co miało wzmocnić drużynę Castellónu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Maikela Mesę na Josemiego Castañedę oraz Jesúsa Fortesa na Daniego Martína. Na siedem minut przed zakończeniem starcia kartką został ukarany Josep Calavera, piłkarz Castellónu. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-2.

Zawodnicy Castellónu obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL