Puchar Hiszpanii: CD Becerril de Campos - Real Sociedad San Sebastián 0-8 (0-2)

19 grudnia na Estadio La Nueva Balastera w Palenci odbył się mecz rozgrywek o Puchar Hiszpanii pomiędzy drużynami Becerrilu a Realu Sociedad. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Realu Sociedad 8-0, który wywalczył awans. Spotkanie obejrzało 8,000 widzów.

Hiszpania - Puchar Hiszpanii
2019-12-19 21:00 | Stadion: Estadio La Nueva Balastera | Widzów: 8000 | Arbiter: M. Melero López
Barrenetxea 69'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Od pierwszych minut jedenastka Realu Sociedad zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Becerrilu była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Wysiłki podejmowane przez drużynę Realu Sociedad w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 37. minucie na listę strzelców wpisał się Robin Le Normand.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Realu Sociedad w 44. minucie spotkania, gdy Adnan Januzaj strzelił drugiego gola. Asystę przy bramce zaliczył Barrenetxea.

Drugą połowę drużyna Realu Sociedad rozpoczęła w zmienionym składzie, za Williana Joségo wszedł Alexander Isak.

W 46. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Adnan Januzaj z Realu Sociedad. Sytuację bramkową stworzył Alexander Isak.

Prawie natychmiast Rubén Pardo wywołał eksplozję radości wśród kibiców Realu Sociedad, zdobywając kolejną bramkę w 49. minucie starcia. Bramka padła po podaniu Adnana Januzaja.

W 55. minucie Diego Martín został zmieniony przez Victora Gutierreza. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Becerril: Victorowi Gutierrezowi w 59. i Kike'owi Becerrilowi w 61. minucie. W tej samej minucie karnego dla Real Sociedad nie wykorzystał Alexander Isak strzelając obok bramki.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 63. minucie Adnan Januzaj hat-tricka ustrzelił zmieniając wynik na 0-5.

W 64. minucie Kike Becerril został zmieniony przez Ismaela Cardeñosa, co miało wzmocnić jedenastkę Becerrilu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Zubeldíę na Mikela Oyarzabala oraz Adnana Januzaja na Portu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Realu Sociedad w 68. minucie spotkania, gdy Alexander Isak strzelił szóstego gola.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Realu Sociedad w 69. minucie spotkania, gdy Barrenetxea zdobył siódmą bramkę. Przy zdobyciu bramki pomagał Sangalli.

W 70. minucie w zespole Becerrilu doszło do zmiany. Adri wszedł za Melerę.

W 75. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Alexander Isak z Realu Sociedad. W samej końcówce meczu kartką został ukarany Rubén Sierra, zawodnik Becerrilu.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-8.

Andoni Gorosabel Espinosa
61′ 64′ Ángel Enrique Becerril López
Robin Le Normand  37′
55′ Diego Martín Zapatero
Luca Sangalli Fuentes
70′ Alberto Melero Paredes
Igor Zubeldía Elorza67′
89′ Rubén Sierra García
Ander Barrenetxea Muguruza  69′
Rodrigo Caminero Fernández
Willian José da Silva46′
Alvaro Puertas Terceño
Alejandro Remiro Gargallo
64′ Ismael Cardeñoso Lobo
Diego Javier Llorente Ríos
Jesús Alberto Jimenéz Antón
Ignacio Monreal
Eloy Pedrón Martín
Mikel Merino Zazón
55′ 59′ Victor Gutierrez Bustillo
Alexander Isak46′  68′, 75′ 61′ (k.)
Jaime Pelayo Montoya
Mikel Oyarzabal Ugarte67′
70′ Adrián Real Romero
Cristian Portugués Manzanera67′

Arbiter nie ukarał piłkarzy Realu Sociedad żadną kartką, natomiast zawodnikom Becerrilu przyznał trzy żółte.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.