Puchar Hiszpanii: Barakaldo CF - Formac Villarrubia CF 0-0 rzuty karne 5-3

18 grudnia na Estadio Nuevo Lasesarre odbył się mecz rozgrywek o Puchar Hiszpanii pomiędzy drużynami Barakaldo a Villarrubii. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Villarrubii, który wywalczyła awans wygrywając serię rzutów karnych 5-3. Starcie obejrzało 800 widzów.

Hiszpania - Puchar Hiszpanii
2019-12-18 20:15 | Stadion: Estadio Nuevo Lasesarre | Widzów: 800 | Arbiter: Miguel Sesma
Barakaldo CF
Formac Villarrubia CF
0
0
PO DOGRYWCE, KARNE 5⁃3

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Od pierwszych minut drużyna Villarrubii zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Barakaldo była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 59. minucie za Kevina Lacruza wszedł Iker Olaizola. Od 66. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki piłkarzom gospodarzy.

W 72. minucie Fran Minaya został zmieniony przez Pioję, a za Julia de Dios wszedł na boisko Javi Grillo, co miało wzmocnić drużynę Villarrubii. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Óscara Fernándeza na Héctora oraz Carlesa na Samu Pintę.

Víctor Juan Algisí
90′ Julen López Salas
Carlos Martínez García115′
Roberto Doncel García
Sergio Arribas Blázquez
59′ Kevin Lacruz Coscolín
Julio Jesús de Dios Moreno85′
84′ 89′ Carles Marc Martinez Embuena
Antonio Jesús Seoane Ochoa99′
92′ Juan Delgado Sirvent
Fernando Copete Vallina104′
66′ 79′ Óscar Fernández González
Diego Manuel Díaz Arteaga
Adrián Fernando Hernández Socorro
Francisco José Fernández González72′
Pablo Cacharrón Blanco
Carlos Morales Mora
92′ Urtzi Iriondo Petralanda
Alejandro Adrián Hernández Santiago
Federico Vicente Olivera Núñez
Ignacio Rodríguez Álvarez115′
Samuel Arbelo Hernández
Javier González Mora85′
89′ Samuel Álex Pinto
Pablo Jiménez Hernández99′
79′ Héctor Fernández Fernández-Nespral
José Alberto Moreno Martínez72′ 116′
59′ 90′ Iker Olaizola Grela

Trener Barakaldo postanowił bronić wyniku. W 92. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Juana Delgadę wszedł Urtzi Iriondo, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niedługo przed końcem pierwszej części dogrywki w jedenastce Villarrubii doszło do zmiany. Pablo Jiménez wszedł za Toniego Seoane'a.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Villarrubia: Carlosowi Garcíi w 102. i Nandowi Copete'owi w 104. minucie. W 115. minucie w drużynie Villarrubii doszło do zmiany. Nacho Rodríguez wszedł za Carlosa Martíneza. W czwartej minucie przed zakończnieniem dogrywki arbiter przyznał kartkę Pioi z Villarrubii.

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. W rzutach karnych lepszy okazał się zespół gospodarzy. Seria jedenastek zakończyła się wynikiem 5-3. Największym pechowcem okazał się Nando Copete, który nie wykorzystał karnego.

Sędzia pokazał cztery żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Villarrubii przyznał trzy.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy.