Peña Sport FC - Malaga Club de Futbol 0-3 (0-2). Puchar Króla

2 grudnia na Campo San Francisco w Tafalli odbył się mecz rozgrywek o Puchar Króla pomiędzy drużynami Penej a Malaga CF. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Malaga CF 3-0, który wywalczyła awans. Na stadionie zasiadło 800 widzów.

Hiszpania - Puchar Króla
2021-12-02 19:30 | Stadion: Campo San Francisco | Widzów: 800 | Arbiter: Aitor Gorostegui Fernández Ortega
Roberto Fernández 74'

Od pierwszych minut zespół Malaga CF zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Penej była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Malaga CF: Ismaelowi Gutiérrezowi w 20. i Paulinowi w 29. minucie.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Malaga CF w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 32. minucie Paulino dał prowadzenie swojemu zespołowi. Asystę zaliczył Jairo Samperio.

W 34. minucie kartkę dostał Javier Ozcariz z Penej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Malaga CF w 45. minucie spotkania, gdy Lombán strzelił z rzutu karnego drugiego gola.

Na drugą połowę zespół Malaga CF wyszedł w zmienionym składzie, za Lombána, Paulina, Braiana Cufrégo weszli Mathieu Peybernes, Antoñín Cortés, Javi Jiménez. W 55. minucie Haitam Abaida został zmieniony przez Daniego Lorenza.

Trzeba było trochę poczekać, aby Roberto Fernández wywołał eksplozję radości wśród kibiców Malaga CF, zdobywając kolejną bramkę w 74. minucie spotkania. Przy zdobyciu bramki ponownie pomógł Jairo Samperio.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Pena: Aguirrebeñie w 76. i Ikerowi Lizárradze w 82. minucie. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-3.

Iván Calero Ruiz
74′ Iñaki Perujo Fernández de Aranguiz
Ismael Casas Casado
Mikel González Jorge
David Rodríguez Lombán  45′ (k.) 46′
Gorka Jiménez García
Braian Ezequiel Cufré46′
34′ Javier Ozcariz Moreno
Alberto Escassi Oliva71′
58′ Iván Martínez Artigas
Haitam Abaida55′
58′ Mikel Cubillo Lázcoz
Jairo Samperio
Javier Alonso Martínez
Ismael Gutiérrez Montilla20′
59′ Fermín Úriz Gómez
Paulino De la Fuente Gómez  32′ 29′ 46′
74′ Mikel Olcoz Echeverria
Roberto Fernández Jaén  74′
Andoni Recarte Linzoain
Daniel Martín Fernández
74′ 76′ Eduardo Aguirrebeña Fernández
Daniel Lorenzo Guerrero55′
59′ Jon Ander Ilincheta Itarte
Genaro Rodríguez Serrano71′
74′ 82′ Iker Lizárraga Oloriz
Hicham Boussefiane
58′ Aser Alves Sola
Antonio Cortés Heredia46′
58′ Fernando Satrústegui Esnaola
Sekou Gassama Cissokho

Kevin Villodres Medina

Drużyna Malaga CF była w posiadaniu piłki przez 100 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym meczu.

Arbiter przyznał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Malaga CF pokazał dwie.

Obie jedenastki dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.