Náxara CD - FC Andorra 0-1 (0-1). Puchar Króla

30 listopada na Estadio La Salera w Nájerze odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Króla pomiędzy drużynami Náxara CD a FC Andorra. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem FC Andorra 1-0, który wywalczyła awans. Na stadionie stawiło się 500 widzów.

Hiszpania - Puchar Króla
2021-11-30 18:30 | Stadion: Estadio La Salera | Widzów: 500 | Arbiter: David Recio Moreno
Náxara CD
FC Andorra
0
1
Marc Fernández 42'

Od pierwszych minut drużyna FC Andorra zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Náxara CD była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Álvaro Maiso z Náxara CD. Była to 29. minuta meczu.

Pod koniec pierwszej połowy jedynego gola z karnego strzelił Marc Fernández dla zespołu FC Andorra. Bramka padła w tej samej minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny FC Andorra.

Na drugą połowę jedenastka FC Andorra wyszła w zmienionym składzie, za Sergia Molinę wszedł Riverola. W 51. minucie Javier Orodea zastąpił Raula Saenza.

W 53. minucie kartką został ukarany Iván Rojo, piłkarz gospodarzy. Trener Náxara CD postanowił zagrać agresywniej. W 60. minucie zmienił pomocnika Maria i na pole gry wprowadził napastnika Sergia Tamaya. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie Álvaro Maiso został zmieniony przez Diego Gordę, co miało wzmocnić zespół Náxara CD. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Manu Nietę na Marca Aguada w 76. minucie.

Po godzinie gry kartkę otrzymał Nika Sharikadze z drużyny gospodarzy. Niedługo później trener FC Andorra postanowił bronić wyniku. W 82. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Adrię Altimirę wszedł Pau Casadesús, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie FC Andorra utrzymać prowadzenie. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom FC Andorra: Diego Gonzálezowi w 84. minucie i Hectorowi Hevlowi w drugiej minucie doliczonego czasu starcia.

W trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku boisko opuścili piłkarze FC Andorra: Eric Cañete, Martí Vilà, a na ich miejsce weszli Hector Hevel, Iván Gil. W drugiej połowie nie padły bramki.

Adrià Vilanova Chaure
62′ Nika Sharikadze
Diego González Cabanes84′
Pablo Ruiz Villaverde
Eudald Vergés Comellas
60′ Mario García Alonso
Adrià Altimira Reynaldos82′
29′ 60′ Álvaro Maiso Mayoral
Hector Hevel90′ 90′
Miguel Martínez Pascual
Marc Fernández Gràcia  42′ (k.)
53′ Iván Rojo Soriano
Iván Gil Calero90′
51′ Javier Orodea Navas
Marc Aguado Pallares76′
60′ Diego Gordo Ribera
Rubén Bover Izquierdo
60′ Sergio Fernández Tamayo
Martí Riverola Bataller46′
51′ Raul Saenz Esparza
David Martín García

Carlos Martínez Rodríguez

Zourdine Mouhemed Thior

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna FC Andorra w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.