Malaga Club de Futbol - SD Ponferradina 0-2 (0-1). Liga hiszpańska - 22. kolejka Segunda División

23 stycznia na Estadio La Rosaleda w Maladze odbył się mecz 22. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Malaga CF i Ponferradinej. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Ponferradinej 2-0.

22. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-01-23 20:30 | Stadion: Estadio La Rosaleda | Arbiter: Javier Iglesias Villanueva
Malaga Club de Futbol
SD Ponferradina
0
2
Óscar Sielva 16'
Gaspar Panadero 88'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Ponferradinej w 16. minucie spotkania, gdy Óscar Sielva zdobył pierwszą bramkę. Asystę przy golu zaliczył Erik Morán.

W 19. minucie arbiter ukarał żółtą kartką José Ama z Ponferradinej, a w 39. minucie Lombána z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Ponferradinej.

Drugą połowę drużyna Malaga CF rozpoczęła w zmienionym składzie, za Ramóna Enríqueza, Alexandra Gonzáleza weszli Cristo, Caye Quintana. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Malaga CF: Josui Mejías w 47. i Luisowi Muñozowi w 50. minucie.

Niedługo później trener Ponferradinej postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Juergen Elitim, a murawę opuścił Dani Romera. W 68. minucie Josua Mejías został zmieniony przez Jozabeda. W tej samej minucie w jedenastce Malaga CF doszło do zmiany. Jairo Samperio wszedł za Joaquína Muñoza.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Malaga CF: Cristowi w 73. i Jozabedowi w 82. minucie. W 77. minucie boisko opuścili piłkarze Ponferradinej: Yuri, Gaspar Panadero, a na ich miejsce weszli Curro Sánchez, Kaxe. Kibice Malaga CF nie mogli już doczekać się wprowadzenia Carlosa Orlandę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy. Murawę musiał opuścić Yanis Rahmani.

Jedenastka Malaga CF ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. W 88. minucie drugiego gola dla zawodników Ponferradinej strzelił Gaspar Panadero.

W samej końcówce starcia w jedenastce Ponferradinej doszło do zmiany. Adrián Castellano wszedł za Erika Morána. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-2.

José Antonio Caro Díaz
47′ 68′ Josua Antonio Mejías García
Paris Alejandro Adot Barandiarán
Juan De Dios Rivas Margalef
Alexandru Ștefan Pașcanu
39′ David Rodríguez Lombán
José María Amo Torres19′
46′ Alexander David González Sibulo
Iván Rodríguez del Pozo
46′ Ramón Enríquez Rodríguez
Francisco José Sánchez Rodríguez77′
68′ Joaquín Muñoz Benavides
Óscar Sielva Moreno  16′
50′ José Luis Muñoz León
Erik Morán Arribas89′
86′ Yanis Rahmani Cordeiro
Yacouba Diori Hamani Magagi
46′ 73′ Cristo Jesús Romero Gómez
Saúl Crespo Prieto
Haitam Abaida
Juergen Farid Elitim Sepúlveda66′
68′ Jairo Samperio
Gaspar Panadero Zamora77′  88′
68′ 82′ Jozabed Sánchez Ruiz
Moussa Sidibé
Juan Cruz Díaz Espósito
Yuri de Souza Fonseca77′
86′ Carlos Orlando Sa

46′ Cayetano Quintana Hernández

Lorenzo Zúñiga Owono

Piłkarze Malaga CF obejrzeli w meczu pięć żółtych kartek, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Drużyna Malaga CF w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech graczy.