Malaga Club de Futbol - Real Saragossa 1-2 (0-2). Liga hiszpańska - 24. kolejka Segunda División

7 lutego na Estadio La Rosaleda w Maladze odbył się pojedynek 24. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Malaga CF i Saragossy. Mecz zakończył się zwycięstwem Saragossy 2-1.

24. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-02-07 16:00 | Stadion: Estadio La Rosaleda | Arbiter: Daniel Jesús Trujillo Suárez
Carlos Vigaray 45'

Jedenastka Saragossy przed meczem zajmowała 18. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna Malaga CF wygrała aż trzy razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze Saragossy nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 11. minucie dającą prowadzenie bramkę dla jedenastki Saragossy zdobył James Omonigho. Asystę zanotował Juan Narváez.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Alexander González z Malaga CF. Była to 24. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Saragossy w 45. minucie spotkania, gdy Carlos Vigaray strzelił drugiego gola. Asystę przy bramce zaliczył Sergio Bermejo.

Drugą połowę jedenastka Malaga CF rozpoczęła w zmienionym składzie, za Crista, Alexandra Gonzáleza weszli Joaquín Muñoz, José Matos. A trener Saragossy wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Adriána. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić James Omonigho.

W 72. minucie w drużynie Malaga CF doszło do zmiany. Jairo Samperio wszedł za Yanisa Rahmaniego. W 75. minucie Álex Alegría zastąpił Gabriela Fernándeza. Po chwili trener Malaga CF postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 81. minucie na plac gry wszedł Jozabed, a murawę opuścił Caye Quintana.

W tej samej minucie w jedenastce Malaga CF doszło do zmiany. Carlos Orlando wszedł za Ismaela Casasa.

Mimo że drużyna gospodarzy nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 98 ataków oddała tylko pięć celnych strzałów, to w końcu strzeliła długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. Na osiem minut przed zakończeniem meczu wynik ustalił Luis Muñoz. Przy zdobyciu bramki pomógł Cristian Rodríguez.

W 88. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Alberto Zapater, Carlos Nieto, Mathieu Peybernes, a na ich miejsce weszli Francho Gracia, Pep Chavarría, Sergio Bermejo. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Malaga CF: Ismaelowi Casasowi w 89. minucie i Carlosowi Orlandzie w drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku. Zespołowi Malaga CF zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Saragossy.

Álvaro López Ratón
24′ 46′ Alexander David González Sibulo
Carlos Martín Vigaray  45′
89′ 81′ Ismael Casas Casado
Alejandro Francés Torrijo
Juan De Dios Rivas Margalef
Jair Amador Silos
46′ Cristo Jesús Romero Gómez
Josep María Chavarría Pérez88′
David Rodríguez Lombán
Francho Serrano Gracia88′
 82′ José Luis Muñoz León
James Omonigho Igbekeme  11′ 66′
72′ Yanis Rahmani Cordeiro
Íñigo Eguaras Álvarez
81′ Cayetano Quintana Hernández
Francisco Javier Atienza Valverde
46′ José Joaquín Matos García
Adrián González Morales66′
72′ Jairo Samperio
Gaizka Larrazabal Goikoetxea
81′ Jozabed Sánchez Ruiz
Juan Manuel Sanabria Magole
Julio Martínez Cortés
Alberto Zapater Arjol88′
46′ Joaquín Muñoz Benavides
Gabriel Matías Fernández Leites75′
81′ 90′ Carlos Orlando Sa
Ivan Azón Monzón
Lorenzo Zúñiga Owono
Luca Zanimacchia

Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Malaga CF przyznał trzy żółte.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.