Malaga Club de Futbol - Real Saragossa 1-1 (1-1). Liga hiszpańska - 10. kolejka Segunda División

16 października na Estadio La Rosaleda w Maladze odbyło się starcie 10. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Malaga CF i Saragossy. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 15 901 widzów.

10. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-10-16 20:30 | Stadion: Estadio La Rosaleda | Widzów: 15901 | Arbiter: Jon Ander González Esteban
Malaga Club de Futbol
Real Saragossa
1
1
Brandon Thomas 28'
J. Narváez 44'

Zespół Saragossy przed meczem zajmował 19. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Malaga CF: Genarowi Rodríguezowi w 21. i Javiemu Jiménezowi w 25. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Malaga CF w 28. minucie spotkania, gdy Brandon Thomas strzelił pierwszego gola. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. W zdobyciu bramki pomógł Víctor Gómez.

W 37. minucie arbiter ukarał kartką Valentína Vadę, zawodnika Saragossy.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Saragossy w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Juan Narváez. Przy strzeleniu gola asystował Alberto Zapater.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę zespół Malaga CF wyszedł w zmienionym składzie, za Genara Rodrígueza, Javiego Jiméneza weszli Alberto Escassi, Braian Cufré. A kibice Saragossy nie mogli już doczekać się wprowadzenia Borję Sainza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Sergio Bermejo.

Drugą połowę drużyna Saragossy rozpoczęła w zmienionym składzie, za Valentína Vadę wszedł Adrián. W 58. minucie kartkę otrzymał Juan Narváez z jedenastki gości. W 64. minucie Kevin Villodres został zastąpiony przez Sekou Gassamę.

W tej samej minucie w zespole Malaga CF doszło do zmiany. Jairo Samperio wszedł za Roberta Fernándeza. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter przyznał kartkę Jairowi Samperii z Malaga CF. Trener Malaga CF postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił pomocnika Ramóna Enríqueza i na pole gry wprowadził napastnika Antoñína Cortésa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Saragossa: Bori Sainz w 82. i Radosavowi Petroviciowi w 88. minucie. W drugiej połowie nie padły gole.

Jair Amador Silos
25′ 46′ Javier Jiménez Moreno
Josep María Chavarría Pérez
21′ 46′ Genaro Rodríguez Serrano
Sergio Bermejo Lillo46′
64′ Kevin Villodres Medina
Alberto Zapater Arjol77′
73′ Ramón Enríquez Rodríguez
Juan José Narváez Solarte  44′ 58′ 87′
 28′ Brandon Thomas Llamas
Valentín Vada37′ 46′
Jozabed Sánchez Ruiz
Íñigo Eguaras Álvarez
64′ Roberto Fernández Jaén
Lluís López Mármol
46′ Braian Ezequiel Cufré
Carlos Nieto Herrero
David Rodríguez Lombán
Adrián González Morales46′
46′ Alberto Escassi Oliva
James Omonigho Igbekeme77′
Ismael Gutiérrez Montilla
Radosav Petrović81′ 88′
64′ 70′ Jairo Samperio
Javier Ros Añón
Haitam Abaida
Borja Sainz Eguskiza46′ 82′
Pablo Chavarría
Ivan Azón Monzón87′
73′ Antonio Cortés Heredia

64′ Sekou Gassama Cissokho

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter ukarał żółtymi kartkami czterech piłkarzy Saragossy. Przyznał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i trzy w drugiej połowie meczu. Zawodnicy gospodarzy obejrzeli dwie żółte kartki w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Obie drużyny dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.