Malaga Club de Futbol - Real Oviedo 1-0 (0-0,0-0). Puchar Króla

6 stycznia na Estadio La Rosaleda w Maladze odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Króla pomiędzy drużynami Malaga CF a Oviedo. Starcie zakończyło się po dogrywce zwycięstwem Malaga CF 1-0, który wywalczyła awans.

Hiszpania - Puchar Króla
2021-01-06 21:00 | Stadion: Estadio La Rosaleda | Arbiter: Juan Luis Pulido Santana
Malaga Club de Futbol
Real Oviedo
1
0
PO DOGRYWCE
P. Chavarría 118'

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Oviedo: Rikiemu Rodríguezowi w 27. i Samuelowi Obengowi w 41. minucie.

W pierwszej minucie doliczonego czasu Juan Soriano został zastąpiony przez Daniego Barria. Pięć minut później sędzia pokazał żółtą kartkę Josui Mejíasowi, zawodnikowi Malaga CF. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 63. minucie Cedric Teguia został zmieniony przez Nahuela Leivę, a za Marca Sangallego wszedł na boisko Viti Rozada, co miało wzmocnić zespół Oviedo. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Cristiana Rodrígueza na Jaira Samperię. W 67. minucie w drużynie Malaga CF doszło do zmiany. Caye Quintana wszedł za Yanisa Rahmaniego.

Między 68. a 82. minutą, boisko opuścili zawodnicy Malaga CF: Carlos Orlando, David Larrubia, na ich miejsce weszli: Pablo Chavarría, Haitam Abaida. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Giorgiego Aburjanii, Rikiego Rodrígueza zajęli: Borja Valle, Javi Mier.

Diego Johannesson Pando
103′ Juan De Dios Rivas Margalef
Carlos Hernández Alarcón
45′ Josua Antonio Mejías García
Alejandro Arribas
Alexander David González Sibulo
José María Angresola Jiménez105′
Mohamed Benkhemassa
Giorgi Aburjania73′
82′ David Larrubia Romano
Marco Sangalli Fuentes63′
67′ Yanis Rahmani Cordeiro
Jaime Suárez Juesas
105′ Alberto Miguel Quintana Moreno
Cedric Wilfried Teguia Noubi63′
67′ Cristian Rodríguez Pérez
Samuel Obeng Gyabaa41′
68′ Carlos Orlando Sa
Ricardo Rodríguez Gil Carcedo27′ 73′
45′ Daniel Barrio Álvarez
Gabriel Nascimento Resende Brazão
Eugenio Gutierrez Gallar
Lucas Ahijado Quintana105′
David Rodríguez Lombán
Simone Damiano Grippo115′
82′ Haitam Abaida
Victor Álvarez Rozada63′
105′ Alberto Escassi Oliva
José Luis Guerra Rodríguez
Sergio Guerrero Romero
Matías Nahuel Leiva Esquivel63′
67′ Jairo Samperio
Javier Mier Martínez73′ 111′ 114′
68′  118′ Pablo Chavarría
Borja Valle Balonga73′ 115′
67′ Cayetano Quintana Hernández
Rios Lozano Rodri

Niedługo przed końcem pierwszej części dogrywki żółtą kartkę otrzymał Juande Rivas z zespołu gospodarzy. Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 105. minucie, w drużynie Malaga CF za Alberta Quintany wszedł Alberto Escassi, a w zespole Oviedo Mossa zmienił Lucasa Ahijada.

W 111. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Javiego Miera, piłkarza gości. W szóstej minucie przed zakończnieniem dogrywki drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Javi Mier z drużyny gości i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 111. minucie. W 115. minucie w zespole Oviedo doszło do zmiany. Simone Grippo wszedł za Borję Valle'a.

W dogrywce jedynego gola meczu strzelił Pablo Chavarría dla drużyny Malaga CF. Bramka padła w tej samej minucie. Dogrywkę wygrał zespół Malaga CF który zdobył jedną bramkę.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter pokazał trzy żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom gości, natomiast zawodnikom Malaga CF przyznał dwie żółte.