Malaga Club de Futbol - Rayo Vallecano 2-0 (2-0). Liga hiszpańska - 26. kolejka Segunda División

21 lutego na Estadio La Rosaleda w Maladze odbyło się starcie 26. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Malaga CF i Rayo. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Malaga CF 2-0.

Luis Muñoz 25'

Drużyna Rayo bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała szóste miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Zespół Rayo wygrał dwa razy, zremisował tyle samo, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Malaga CF w trzeciej minucie spotkania, gdy Joaquín Muñoz zdobył pierwszą bramkę. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Malaga CF, zdobywając kolejną bramkę. W 25. minucie wynik na 2-0 podwyższył Luis Muñoz. Przy strzeleniu gola asystował Ismael Casas.

W 29. minucie kartkę dostał Óscar Trejo z Rayo. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Rayo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Andrés Martín, a murawę opuścił Antoñín Cortés. Na drugą połowę zespół Rayo wyszedł w zmienionym składzie, za Martína Pascuala wszedł Jonathan Montiel.

W 59. minucie kartką został ukarany Joaquín Muñoz, zawodnik Malaga CF. Trener Malaga CF wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Mohameda Benkhemassę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Jozabed. W 67. minucie Joaquín Muñoz został zastąpiony przez Caye Quintanę.

Od 68 minuty boisko opuścili zawodnicy Malaga CF: Luis Muñoz, Yanis Rahmani, Pablo Chavarría, na ich miejsce weszli: Jairo Samperio, Alexander González, Lombán. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Óscara Treja, Guerrera, Óscara Valentína zajęli: Bebé, Yacine Qasmi, José Ulloa. Na kwadrans przed zakończeniem meczu kartkę obejrzał Luis Muñoz z drużyny gospodarzy. W drugiej połowie nie padły gole.

Antonio Cortés Heredia46′
 3′ 59′ 67′ Joaquín Muñoz Benavides
Óscar Valentín Martín Luengo82′
 25′ 76′ 81′ José Luis Muñoz León
Álvaro García Rivera
90′ Yanis Rahmani Cordeiro
Óscar Guido Trejo29′ 68′
67′ Jozabed Sánchez Ruiz
José Ángel Pozo la Rosa
90′ Pablo Chavarría
Miguel Ángel Guerrero Martín68′
Juan Soriano
Stole Dimitrievski
Daniel Strindholm
Miguel Ángel Morro Muñoz
90′ Alexander David González Sibulo
Iván Martos Campillo
90′ David Rodríguez Lombán
Emiliano Daniel Velázquez Maldonado
Cristo Jesús Romero Gómez
Jonathan Montiel Caballero46′
67′ Mohamed Benkhemassa
Mario Suarez
Ramón Enríquez Rodríguez
Tiago Manuel Dias Correia68′
81′ Jairo Samperio
Andrés Martín García46′
Julio Martínez Cortés
Yacine Qasmi68′
Carlos Orlando Sa
José Leonardo Ulloa82′
67′ Cayetano Quintana Hernández

Przewaga zespołu Rayo w posiadaniu piłki była ogromna (69 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Malaga CF, a zawodnikom gości pokazał jedną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.