Malaga Club de Futbol - Granada CF 1-2 (0-2). Puchar Króla

17 stycznia na Estadio La Rosaleda w Maladze odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Króla pomiędzy drużynami Malaga CF a Granada CF. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Granada CF 2-1, który wywalczyła awans.

Hiszpania - Puchar Króla
2021-01-17 12:00 | Stadion: Estadio La Rosaleda | Arbiter: Carlos Del Cerro Grande
Jorge Molina 28'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Granada CF w 16. minucie spotkania, gdy Fede Vico zdobył pierwszą bramkę.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Granada CF, strzelając kolejnego gola. W 28. minucie wynik na 0-2 podwyższył Jorge Molina. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola pomógł Alberto Soro.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę drużyna Malaga CF rozpoczęła w zmienionym składzie, za Ramóna Enríqueza, Carlosa Orlandę weszli Caye Quintana, Pablo Chavarría. W 56. minucie Alberto Soro zastąpił Kenedego.

Między 58. a 73. minutą, boisko opuścili zawodnicy Malaga CF: Yanis Rahmani, Jozabed, Alberto Quintana, na ich miejsce weszli: Joaquín Muñoz, Cristian Rodríguez, Luis Muñoz. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Fede'a Vica, Jorge Moliny zajęli: Yangel Herrera, Soldado.

Mimo że jedenastka gospodarzy nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 65 ataków oddała tylko pięć celnych strzałów, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W 76. minucie gola kontaktowego strzelił Caye Quintana.

Jedyną kartkę w meczu dostał Juande Rivas z Malaga CF. Była to 78. minuta pojedynku. Na pięć minut przed zakończeniem starcia w zespole Granada CF doszło do zmiany. Montoro wszedł za Pepe Sáncheza. W tej samej minucie trener Granada CF postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Luisa Millę wszedł Domingos Duarte, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gości utrzymać prowadzenie.

Jedenastce Malaga CF zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Granada CF.

Patricio Nehuen Pérez
78′ Juan De Dios Rivas Margalef
Jesús Vallejo Lázaro
Alexander David González Sibulo
Dimitri Foulquier
Jairo Samperio
Luis Milla Manzanares85′
69′ Jozabed Sánchez Ruiz
Alberto Soro Álvarez56′
46′ Ramón Enríquez Rodríguez
José Antonio Rodríguez Díaz
58′ Yanis Rahmani Cordeiro
Yan Brice Eteki
73′ Alberto Miguel Quintana Moreno
Federico Vico Villegas  16′ 68′
46′ Carlos Orlando Sa
Jorge Molina Vidal  28′ 68′
Daniel Barrio Álvarez
João Paulo Santos da Costa
Ismael Casas Casado
Carlos Neva Tey
73′ José Luis Muñoz León
Domingos Sousa Coutinho Meneses Duarte85′
David Rodríguez Lombán
Yangel Clemente Herrera Ravelo68′
Cristo Jesús Romero Gómez
Angel Montoro Sanchez85′
69′ Cristian Rodríguez Pérez
Robert Kenedy Nunes do Nascimento56′
46′ Pablo Chavarría
Darwin Daniel Machís Marcano
58′ Joaquín Muñoz Benavides
Roberto Soldado68′
46′  76′ Cayetano Quintana Hernández
Luis Javier Suárez Charris

Arbiter nie ukarał piłkarzy Granada CF żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.