Malaga Club de Futbol - FC Cartagena 1-2 (1-1). Liga hiszpańska - 17. kolejka Segunda División

W starciu 17. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 5 grudnia, jedenastka Malaga CF przegrała z Cartageną 1-2 (1-1). Spotkanie odbyło się na Estadio La Rosaleda w Maladze. Na boisku mogliśmy zobaczyć Marcina Bułkę występującego w Cartagenej.

17. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-12-05 20:30 | Stadion: Estadio La Rosaleda | Arbiter: Juan Luis Pulido Santana
De la Bella 58'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania sędzia pokazał kartkę Nachowi Gilowi, piłkarzowi gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Malaga CF w 17. minucie spotkania, gdy Cristian Rodríguez zdobył pierwszą bramkę. Asystę zanotował Jozabed.

Niedługo później Álex Gallar wywołał eksplozję radości wśród kibiców Cartagenej, strzelając gola w 29. minucie pojedynku. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 42. minucie kartkę otrzymał Joaquín Muñoz z Malaga CF. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Cartagenej przyniosły efekt bramkowy. W 58. minucie na listę strzelców wpisał się De la Bella. Przy zdobyciu bramki pomagał Elady Zorrilla.

W następstwie utraty bramki trener Malaga CF postanowił zagrać agresywniej. W 59. minucie zmienił obrońcę José Matosa i na pole gry wprowadził napastnika Caye Quintanę, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W tej samej minucie Jozabed zastąpił Crista. W 80. minucie sędzia przyznał kartkę De la Belli z drużyny gości.

Po chwili trener Cartagenej postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 88. minucie na plac gry wszedł Berto Cayarga, a murawę opuścił Nacho Gil. W tej samej minucie w jedenastce Cartagenej doszło do zmiany. Sergio Aguza wszedł za Eladego Zorrillę. Od 89. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Malaga CF i jedną drużynie przeciwnej.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-2.

David Simón Rodríguez Santana
70′ Josua Antonio Mejías García
David Andújar Jiménez
David Rodríguez Lombán
Carlos David Moreno Hernández
59′ José Joaquín Matos García
Alberto de la Bella Madureño  58′ 80′
42′ Joaquín Muñoz Benavides
Pablo Clavería Herráiz89′
Cristian Rodríguez Pérez
Alejandro Gallar Falguera  29′
90′ Yanis Rahmani Cordeiro
Ignacio Gil de Pareja Vicent9′ 88′
59′ Jozabed Sánchez Ruiz
José Ángel Jurado de la Torre
80′ Ramón Enríquez Rodríguez
Eladio Zorrilla88′
59′ Carlos Orlando Sa
David Forniés Aquilino
59′ José Luis Muñoz León
Uriel Jové Balero
Alberto Miguel Quintana Moreno
José Alejandro Martín Valerón
59′ Cristo Jesús Romero Gómez
Jean-Pierre Patrick Rhyner
Sergio Guerrero Romero
Sergio Aguza Santiago88′
70′ David Larrubia Romano
Adalberto Eliécer Carrasquilla Alcázar
Juan Cruz Díaz Espósito
Alberto Cayarga Fernández88′
80′ 90′ Julio Martínez Cortés
William de Camargo
59′ Cayetano Quintana Hernández
Jack Harper70′
Kevin Villodres Medina
Simón Moreno Barroso

Sędzia w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast w drugiej dwie. Piłkarze Cartagenej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej jedną więcej.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna Cartagenej w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.