Malaga Club de Futbol - CE Sabadell FC 2-0 (0-0). Liga hiszpańska - 28. kolejka Segunda División

W spotkaniu 28. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 7 marca, drużyna Malaga CF zwyciężyła z CE Sabadell 2-0 (0-0). Starcie odbyło się na Estadio La Rosaleda w Maladze.

28. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-03-07 14:00 | Stadion: Estadio La Rosaleda | Arbiter: Miguel Ángel Ortiz Arias
Malaga Club de Futbol
CE Sabadell FC
2
0
Luis Muñoz 62',90'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu Malaga CF.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 42. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Josuę Mejías z Malaga CF, a w 44. minucie Víctora Garcíę z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Trener CE Sabadell postanowił zagrać agresywniej. W 55. minucie zmienił pomocnika Stoichkova i na pole gry wprowadził napastnika Aaróna Reya. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 56. minucie Iker Undabarrena zastąpił Ángela Martíneza.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Malaga CF w 62. minucie spotkania, gdy Luis Muñoz zdobył pierwszą bramkę. Asystę zanotował Joaquín Muñoz.

W 66. minucie Juan Hernández został zmieniony przez Álvara Vázqueza, a za Víctora Garcíę wszedł na boisko Héber Pena, co miało wzmocnić jedenastkę CE Sabadell. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ismaela Casasa na Alexandra Gonzáleza. W 78. minucie kartkę dostał Luis Muñoz z zespołu gospodarzy. Kibice Malaga CF nie mogli już doczekać się wprowadzenia Mohameda Benkhemassę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Joaquín Muñoz. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kolejną bramkę.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartką został ukarany Alberto Escassi, zawodnik gospodarzy.

W piątej minucie doliczonego czasu pojedynku swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Luis Muñoz z Malaga CF. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Juan Mackay Abad
73′ Ismael Casas Casado
Óscar Rubio Fauria
42′ Josua Antonio Mejías García
Juan Fernández Blanco
Juan De Dios Rivas Margalef
Jaime Sánchez Muñoz80′
José Joaquín Matos García
Xavier Boniquet Rodríguez
80′ Joaquín Muñoz Benavides
Víctor García Raja44′ 66′
 62′, 90′ (k.) 78′ José Luis Muñoz León
Juan Diego Molina Martínez55′
90′ Alberto Escassi Oliva
Juan Hernández García66′
88′ Yanis Rahmani Cordeiro
Pierre Cornud
88′ Cayetano Quintana Hernández
Iker Undabarrena Martínez56′
80′ Jozabed Sánchez Ruiz
Gorka Guruzeta Rodríguez
Daniel Barrio Álvarez
Diego Licinio Lázaro Fuoli
Daniel Strindholm
Froilán Leal Coronilla
73′ Alexander David González Sibulo
Chadi Riad
David Rodríguez Lombán
Adrián Cuevas Algeciras
80′ Cristo Jesús Romero Gómez
Ángel Martínez Cervera56′
80′ Mohamed Benkhemassa
Héber Pena Picos66′
88′ David Larrubia Romano
Iosu Ozkoidi Alba
88′ Julio Martínez Cortés
Aarón Rey Sánchez55′
Lorenzo Zúñiga Owono

Piłkarze Malaga CF obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.