Malaga Club de Futbol - CD Tenerife 1-1 (1-0). Liga hiszpańska - 30. kolejka Segunda División

W spotkaniu 30. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 21 marca, drużyna Malaga CF zremisowała z CD Tenerife 1-1 (1-0). Pojedynek odbył się na Estadio La Rosaleda w Maladze.

Ramón Folch 79'

Drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Jedenastka Malaga CF zajmowała dziewiątą, natomiast zespół CD Tenerife - 10. pozycję.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Drużyna Malaga CF wygrała aż pięć razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko raz.

Od pierwszych minut zespół CD Tenerife zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Malaga CF była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Malaga CF otworzyli wynik. W 23. minucie Luis Muñoz dał prowadzenie swojej jedenastce. Sytuację bramkową stworzył Jairo Samperio.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Malaga CF.

Trener CD Tenerife wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Samuela Shashouę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Germán Valera. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić wyrównującego gola. W 70. minucie Jairo Samperio zastąpił Joaquína Muñoza.

W tej samej minucie trener Malaga CF postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Mohamed Benkhemassa, a murawę opuścił Jozabed. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Joaquínowi Muñozowi, zawodnikowi gospodarzy. W 75. minucie boisko opuścili zawodnicy CD Tenerife: Suso Santana, Alberto Jiménez, Emmanuel Apeh, a na ich miejsce weszli Nono, Sergio González, Jorge Zarfino.

Drużynie CD Tenerife w końcu udało się pokonać bramkarza rywali. Z przebiegu meczu wynikało, że ta bramka im się należała. Było już osiem celnych strzałów na bramkę przeciwnika i w końcu piłka wpadła do siatki. W 79. minucie wynik ustalił Ramón Folch.

W 80. minucie Caye Quintana został zmieniony przez Stefana Šciepovicia, a za Luisa Muñoza wszedł na boisko Cristian Rodríguez, co miało wzmocnić jedenastkę Malaga CF. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Frana Sola na Joselu. W doliczonej piątej minucie starcia sędzia pokazał kartkę Daniemu Barriowi z Malaga CF. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Alejandro José Muñoz Miguel
 23′ 86′ José Luis Muñoz León
Sergio González Martínez75′
70′ Jairo Samperio
David González Plata75′
Yanis Rahmani Cordeiro
Germán Valera Karabinaite64′
70′ Jozabed Sánchez Ruiz
Ramón Folch Frigola  79′
Alberto Escassi Oliva
Jorge Giovani Zarfino Calandria75′
80′ Cayetano Quintana Hernández
Francisco Sol Ortiz89′
90′ Daniel Barrio Álvarez
Carlos Pomares Rayo
70′ Mohamed Benkhemassa
Carlos Ruiz Arenaga
Alberto Miguel Quintana Moreno
Javier Alonso Bello
86′ Cristian Rodríguez Pérez
Jesús Manuel Santana Abreu75′
David Larrubia Romano
Aitor Sanz Martín
Julio Martínez Cortés
Samuel Shashoua64′
70′ 72′ Joaquín Muñoz Benavides
Emmanuel Apeh75′
80′ Stefan Šćepović
José Luis Moreno Barroso89′
Lorenzo Zúñiga Owono
Jorge Padilla Soler

Arbiter nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Malaga CF przyznał dwie żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna CD Tenerife w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.