Malaga Club de Futbol - CD Lugo 2-2 (0-2). Liga hiszpańska - 15. kolejka Segunda División

27 listopada na Estadio La Rosaleda w Maladze odbyło się spotkanie 15. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Malaga CF i Lugo. Mecz zakończył się remisem 2-2.

15. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-11-27 21:00 | Stadion: Estadio La Rosaleda | Arbiter: Dámaso Arcediano Monescillo
Frederico Venâncio 40'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Malaga CF wygrała dwa razy, zremisowała tyle samo, nie przegrywając żadnego meczu.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 20. minucie żółtą kartką został ukarany Xavi Torres, zawodnik Lugo.

W 25. minucie w drużynie Lugo doszło do zmiany. Luis Ruiz wszedł za Canellę.

Trzeba było trochę poczekać, aby Hugo Rama wywołał eksplozję radości wśród kibiców Lugo, zdobywając bramkę w 27. minucie starcia. W zdobyciu bramki pomógł Moctar El Hacen.

Zespół Malaga CF ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, strzelając kolejnego gola. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy wynik na 0-2 podwyższył Frederico Venâncio.

W 44. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Luisowi Muñozowi z Malaga CF.

Drugą połowę zespół Malaga CF rozpoczął w zmienionym składzie, za Jaira Samperię, Cristiana Rodrígueza weszli Pablo Chavarría, Joaquín Muñoz. W 56. minucie arbiter wyrzucił z boiska Caye Quintanę z Malaga CF.

W 57. minucie sędzia przyznał żółtą kartkę José Carrillowi z drużyny gości. W 63. minucie za Ismaela Casasa wszedł Cristo. W tej samej minucie trener Malaga CF postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Jozabed, a murawę opuścił Luis Muñoz.

A trener Lugo wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Manu Barreira. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić José Carrillo. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Lugo doszło do zmiany. Juanpe wszedł za Moctara El Hacena.

Piłkarze gospodarzy odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 70. minucie kontaktowego gola dla drużyny gospodarzy strzelił Juande Rivas. Asystę przy bramce zaliczył Joaquín Muñoz.

W 74. minucie Iriome został zmieniony przez Gerarda Valentína, a za Hugona Ramę wszedł na boisko Chris Ramos, co miało wzmocnić zespół Lugo. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Yanisa Rahmaniego na Carlosa Orlandę.

Drużyna gospodarzy wyrównała wynik meczu. Na dwie minuty przed zakończeniem meczu Juande Rivas po raz drugi strzelił gola zmieniając wynik na 2-2. Przy zdobyciu bramki pomógł Ramón Enríquez.

W 90. minucie żółte kartki otrzymał Pablo Chavarría, Ramón Enríquez z Malaga CF oraz Chris Ramos z zespołu gości. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-2.

Ander Cantero Armendáriz
63′ Ismael Casas Casado
Diego Alende López
 70′, 88′ Juan de Dios Rivas Margalef
Frederico André Ferrão Venâncio  40′
David Rodríguez Lombán
Marcelo Amado Djaló Taritolay
Iván Calero Ruiz
Roberto Canella Suárez25′
46′ Cristian Rodríguez Pérez
Xavier Torres Buigues20′
90′ Ramón Enríquez Rodríguez
Iriome González González74′
44′ 63′ José Luis Muñoz León
Hugo José Rama Calviño  27′ 74′
46′ Jairo Samperio
Fernando Seoane Antelo
56′ Cayetano Quintana Hernández
Moctar Sidi El Hacen El Ide69′
80′ Yanis Rahmani Cordeiro
Luis Ruiz Sayago25′
63′ Cristo Jesús Romero Gómez
Gerard Valentín Sancho74′
Mohamed Benkhemassa
Juan Pedro Jiménez Melero69′
Alberto Miguel Quintana Moreno
Carlos Pita González
63′ Jozabed Sánchez Ruiz
José Luis Rodríguez Francis
46′ 90′ Pablo Chavarría
Manuel Barreiro Bustelo69′
David Larrubia Romano
Cristian Ignacio Herrera Pérez
46′ Joaquín Muñoz Benavides
Christopher Ramos de la Flor74′ 90′
80′ Carlos Orlando Sa

Zawodnicy Malaga CF dostali w meczu trzy żółte kartki i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy trzy żółte.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników.