Malaga Club de Futbol - CD Lugo 1-0 (1-0). Liga hiszpańska - 12. kolejka Segunda División

23 października na Estadio La Rosaleda w Maladze odbył się mecz 12. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Malaga CF i Lugo. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Malaga CF 1-0. Na stadionie zasiadło 14 980 widzów.

12. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-10-23 20:30 | Stadion: Estadio La Rosaleda | Widzów: 14980 | Arbiter: Álvaro Moreno Aragón
Malaga Club de Futbol
CD Lugo
1
0
Genaro Rodríguez 31'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Drużyna Malaga CF wygrała aż trzy razy, zremisowała tyle samo, nie przegrywając żadnego meczu.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 13. minucie kartkę dostał Sekou Gassama z Malaga CF.

Jedyną bramkę meczu dla Malaga CF zdobył Genaro Rodríguez w 31. minucie. Przy strzeleniu gola asystował Víctor Gómez.

W 33. minucie kartką został ukarany Diego Alende, piłkarz gości. W 45. minucie Sekou Gassama został zastąpiony przez Brandona Thomasa. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Malaga CF.

Trener Lugo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Carlos Pita, a murawę opuścił Diego Alende. Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Carlos Pita z drużyny gości. Była to 54. minuta starcia.

W 54. minucie boisko opuścili piłkarze Lugo: Chris Ramos, Josep Señé, Juanpe, a na ich miejsce weszli Hugo Rama, José Carrillo, Fernando Seoane. Po chwili trener Malaga CF postanowił wzmocnić linię napadu i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Antoñína Cortésa. Na boisko wszedł Kevin Villodres, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 66. minucie Iriome został zmieniony przez Gerarda Valentína, co miało wzmocnić zespół Lugo. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jozabeda na Roberta Fernándeza w 89. minucie.

Fernando Seoane Antelo54′
89′ Jozabed Sánchez Ruiz
Hugo José Rama Calviño54′
 31′ Genaro Rodríguez Serrano
Xavier Torres Buigues
Paulino De la Fuente Gómez
Iriome González González66′
13′ 45′ Sekou Gassama Cissokho
José Luis Moreno Barroso
64′ Antonio Cortés Heredia
Juan Pedro Jiménez Melero54′
89′ Roberto Fernández Jaén

Pablo Chavarría

45′ Brandon Thomas Llamas

64′ Kevin Villodres Medina

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Malaga CF, a piłkarzom gości przyznał dwie.

Drużyna gospodarzy wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Lugo w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.