Malaga CF - RCD Mallorca 1-1 (1-1). Liga hiszpańska - 38. kolejka Segunda División

W spotkaniu 38. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 8 maja, drużyna Malaga CF zremisowała z RCD Mallorca 1-1 (1-1). Starcie odbyło się na Estadio La Rosaleda w Maladze.

38. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-05-08 21:00 | Stadion: Estadio La Rosaleda | Arbiter: Francisco José Hernández Maeso
Malaga Club de Futbol
Real Club Deportivo Mallorca
1
1
Lombán 10'
L. Junior 29'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka RCD Mallorca wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Malaga CF nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Lombán.

Zawodnicy gości nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 29. minucie wynik ustalił Lago Wakalibille. Sytuację bramkową stworzył Joan Sastre.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę jedenastka Malaga CF wyszła w zmienionym składzie, za Jaira Samperię, José Matosa weszli Yanis Rahmani, Luis Muñoz. Na murawie, jak to często zdarzało się Malaga CF w tym sezonie, pojawił się Cristo, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Ismaela Casasa.

Między 51. a 65. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Malaga CF i jedną drużynie przeciwnej. W 69. minucie Caye Quintana został zmieniony przez Stefana Šciepovicia. A trener RCD Mallorca wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jordiego Mboulę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Lago Wakalibille.

Od 79. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości. W 79. minucie Antonio Sánchez został zmieniony przez Febasa, a za Abdóna Pratsa wszedł na boisko Álvaro Giménez, co miało wzmocnić zespół RCD Mallorca. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Joaquína Muñoza na Mini. W drugiej połowie nie padły bramki.

Joan Sastre Vanrell65′
46′ Ismael Casas Casado
Martin Valjent
61′ Juan De Dios Rivas Margalef
Antonio José Raíllo Arenas90′
46′ José Joaquín Matos García
Brian Oliván Herrero90′
 10′ (k.) David Rodríguez Lombán
Antonio Sánchez Navarro79′
64′ Cristian Rodríguez Pérez
Aleksandar Sedlar
46′ Jairo Samperio
Salvador Sevilla López
Alberto Escassi Oliva
Lago Junior Wakalibille  29′ 72′
83′ Joaquín Muñoz Benavides
Abdón Prats Bastidas90′
69′ Cayetano Quintana Hernández
Amath Ndiaye Diedhiou
Daniel Barrio Álvarez
Jorge Ruiz Ojeda
Alexander David González Sibulo
Braian Ezequiel Cufré
46′ José Luis Muñoz León
Francisco Gámez López
Alberto Miguel Quintana Moreno
Franco Matías Russo Panos
46′ 51′ Cristo Jesús Romero Gómez
Aleix Febas Pérez79′
Haitam Abaida
Iddrisu Baba Mohammed
83′ Sergio Guerrero Romero
Marc Cardona Rovira
David Larrubia Romano
Murilo De Souza Costa
46′ Yanis Rahmani Cordeiro
Álvaro Giménez Candela90′
Carlos Orlando Sa
Jordi Mboula Queralt72′ 79′
69′ Stefan Šćepović
Víctor Mollejo Carpintero
Lorenzo Zúñiga Owono
Aleksandar Trajkovski

Przewaga jedenastki RCD Mallorca w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespołowi nie udało się wygrać meczu.

Sędzia pokazał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom RCD Mallorca przyznał cztery.

Drużyna Malaga CF w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.