Málaga CF - Burgos Club de Futbol, S.A.D. 0-1 (0-1). Liga - 41. kolejka

W starciu 41. kolejki LaLigi SmartBank, które rozegrane zostało 21 maja, jedenastka Málaga CF przegrała z Burgos CF 0-1 (0-1). Spotkanie odbyło się na Estadio La Rosaleda.

W  starciu 41. kolejki  LaLigi SmartBank, które rozegrane zostało 21 maja, jedenastka Málaga CF przegrała  z Burgos CF  0-1 (0-1). Spotkanie odbyło się na Estadio La Rosaleda.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Burgos CF wygrał dwa razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Jedenastka Burgos CF od początku meczu skupiła się na obronie własnej bramki. Przeciwnicy długo próbowali sforsować linię obrony. W 36. minucie Grego Sierra został zmieniony przez Michela Zabaca.

Jedyną bramkę meczu dla Burgos CF zdobył Miguel Rubio w 41. minucie. W zdobyciu bramki pomógł Saul Berjon.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał kartkę Unaiemu Elgezabalowi, piłkarzowi Burgos CF. W 45. minucie w jedenastce Málaga CF doszło do zmiany. Victor Gomez wszedł za Ismaela Casasa. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Burgos CF.

W 58. minucie boisko opuścili piłkarze Málaga CF: Roberto Fernandez, Ramon Enriquez, a na ich miejsce weszli Luis Munoz, Pablo Chavarria. Chwilę później trener Burgos CF postanowił bronić wyniku. W 63. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Ernesta Gomeza wszedł Alvaro Rodriguez, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Burgos CF utrzymać prowadzenie.

Trener Málaga CF postanowił zagrać agresywniej. W 65. minucie zmienił pomocnika Alvara Vadilla i na pole gry wprowadził napastnika Sekou Gassamę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Od 67. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Burgos CF i jedną drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły bramki.

Drużyna Málaga CF postawiła autobus przed swoją bramką, praktycznie nie atakowała, a akcje jej zawodników pod bramką rywali można policzyć na palcach jednej ręki.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Málaga CF, a piłkarzom Burgos CF przyznał trzy.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników.