Logronés - RCD Mallorca 0-1 (0-1). Liga hiszpańska - 27. kolejka Segunda División

W meczu 27. kolejki hiszpańskiej Segunda División, który rozegrany został 27 lutego, jedenastka Logronés przegrała z RCD Mallorca 0-1 (0-1). Pojedynek odbył się na Estadio Nuevo Municipal Las Gaunas w Logroño. Na boisku mogliśmy zobaczyć Mateusza Bogusza występującego w Logronés.

27. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-02-27 21:00 | Stadion: Estadio Nuevo Municipal Las Gaunas | Arbiter: David Gálvez Rascón
UD Logroñés
Real Club Deportivo Mallorca
0
1
Antonio Sánchez 19'

Drużyna RCD Mallorca bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała pierwszą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny RCD Mallorca.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Jedynego gola meczu strzelił Antonio Sánchez dla drużyny RCD Mallorca. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę przy bramce zanotował Braian Cufré.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu RCD Mallorca.

W 54. minucie Gorka Pérez zastąpił Pabla Bobadillę. Jedyną kartkę w meczu dostał Rubén Martínez z jedenastki gospodarzy. Była to 56. minuta starcia.

Trener Logronés postanowił zagrać agresywniej. W 65. minucie zmienił pomocnika Damiána Petcoffa i na pole gry wprowadził napastnika Nana. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie Roni został zmieniony przez Leonarda Aceveda, co miało wzmocnić jedenastkę Logronés. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Abdóna Pratsa na Álvara Giméneza. Kibice RCD Mallorca nie mogli już doczekać się wprowadzenia Febasa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy. Murawę musiał opuścić Amath Ndiaye.

W 79. minucie Rubén Martínez został zmieniony przez Mateusza Bogusza, co miało wzmocnić drużynę Logronés. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Salvę Sevillę na Jordiego Mboulę. W drugiej połowie nie padły gole.

Martin Valjent
54′ Gorka Pérez Garay
Antonio José Raíllo Arenas
Iago López Carracedo
Braian Ezequiel Cufré
56′ 79′ Rubén Martínez Granja
Iddrisu Baba Mohammed
65′ Damián Ezequiel Petcoff Kailer
Abdón Prats Bastidas70′
65′ David González Gómez
Daniel José Rodríguez Vázquez
Daniel Giménez Hernández
Miquel Parera Pizá
Rubén Miño Peralta
Jorge Ruiz Ojeda
54′ Pablo Bobadilla Sáenz
Franco Matías Russo Panos
Andoni López Saratxo
Joan Sastre Vanrell
Iñaki Sáenz Arenzana
Aleix Febas Pérez78′
79′ Mateusz Piotr Bogusz
Marc Cardona Rovira
Lander Olaetxea Ibaibarriaga
Murilo De Souza Costa
65′ Leonardo Acevedo Ruiz
Álvaro Giménez Candela70′
65′ Alexander Mesa Travieso
Jordi Mboula Queralt84′
Ousama Siddiki
Víctor Mollejo Carpintero
Ander Vitoria Agirre
Aleksandar Trajkovski

Lago Junior Wakalibille

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia nie ukarał piłkarzy RCD Mallorca żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół RCD Mallorca w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.