Linares Deportivo - Sevilla Futbol Club 0-2 (0-1). Puchar Króla

5 stycznia na Estadio Municipal de Linarejos odbył się pojedynek rozgrywek o Puchar Króla pomiędzy drużynami Linaresu a Sevilla FC. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Sevilla FC 2-0, który wywalczyła awans. Na stadionie stawiło się 1,900 widzów.

Hiszpania - Puchar Króla
2021-01-05 19:00 | Stadion: Estadio Municipal de Linarejos | Widzów: 1900 | Arbiter: Isidro Díaz de Mera Escuderos
Linares Deportivo
Sevilla FC
0
2
Óscar Rodríguez 45'
Fran Lara 47' (samob.)

Już w pierwszych minutach drużyna Sevilla FC próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W ostatniej minucie pierwszej połowy kartką został ukarany José Cruz, zawodnik Linaresu.

Trzeba było trochę poczekać, aby Óscar Rodríguez wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sevilla FC, zdobywając bramkę w pierwszej minucie doliczonego czasu meczu. Minutę później kartkę dostał Fran Carnicer z Linaresu.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Sevilla FC.

W 47. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Linaresu Fran Lara. W 61. minucie w zespole Linaresu doszło do zmiany. Josema wszedł za Gabriego Cortésa.

W tej samej minucie Marc Mas zastąpił Rosenda Alarcona. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Franowi Larze z jedenastki gospodarzy. Była to 73. minuta starcia. Między 74. a 82. minutą, boisko opuścili zawodnicy Sevilla FC: Luuk de Jong, Munir, Óliver Torres, Fernando, na ich miejsce weszli: Youssef En-Nesyri, Franco Vázquez, Nemanja Gudelj, Joan Jordán. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Isry, Toniego Garcíi, Frana Carnicera zajęli: Luis Lara, Sanchidrián, Neto.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-2.

Aleix Vidal
45′ José Manuel Cruz Orozco
Sergio Gomez
47′ (samob.) 73′ Francisco Lara Jiménez
Jules Koundé
Miguel Villarejo de Castro
Karim Rekik
Alberto Rodríguez Expósito
Óscar Rodríguez Arnaiz  45′
74′ Antonio García Montero
Óliver Torres Munoz82′
74′ Israel Cano Sanchez
Francisco Fernando82′
61′ Juan Gabriel Cortés Fernández
Munir El Haddadi74′
45′ 82′ Francisco José Carnicer Magán
Luuk de Jong74′
61′ Marc Mas Costa
Oussama Idrissi
Samuel Urbano Relaño
Javier Díaz Sánchez
61′ José Manuel Gómez Meneses
Joris Gnagnon
82′ Agostinho Antonio Masal
Marcos Acuna
Francisco Morante Martínez
Jesus Joaquin Fernandez Saenz de la Torre
Eduardo Olea Medina
Nemanja Gudelj82′
74′ Luis Lara Roa
Joan Jordán Moreno82′
61′ Rosendo Alarcon Alarcon
Ivan Rakitić
Antonio Luis Díaz Sánchez
Franco Damián Vázquez74′
74′ Rubén Sanchidrián Barragán
Youssef En-Nesyri74′

Drużyna Sevilla FC była w posiadaniu piłki przez 69 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Arbiter nie ukarał piłkarzy Sevilla FC żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy pokazał trzy żółte.

Zespół Linaresu w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.