Liga hiszpańska - Segunda División: Girona FC - UD Almería 1-0 (0-0)

W półfinale rozgrywek hiszpańskiej Segunda División, który rozegrany został 13 sierpnia, drużyna Girony zwyciężyła z Almeríą 1-0 (0-0). Spotkanie odbyło się na Estadi Municipal de Montilivi.

Hiszpania - Segunda División
2020-08-13 19:30 | Stadion: Estadi Municipal de Montilivi | Arbiter: J. Iglesias Villanueva
Girona FC
UD Almería
1
0
C. Stuani 54'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Jedenastka Almeríi wygrała aż siedem razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko raz.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 51. minucie sędzia ukarał kartką Davida Costasa, piłkarza gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Girony w 54. minucie spotkania, gdy Cristhian Stuani zdobył pierwszą bramkę. To już trzydzieste trafienie tego piłkarz w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Samuel Sáiz.

Kibice Almeríi nie mogli już doczekać się wprowadzenia Valentína Vadę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Fran Callejón. W 60. minucie Valentine Ozornwafor zastąpił Radosava Petrovicia. W 67. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Radosava Petrovicia z Almeríi, a w 68. minucie Ignasiego Miquela z drużyny przeciwnej.

Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku w drużynie Almeríi doszło do zmiany. José Corpas wszedł za Frana Villalbę. Chwilę później trener Girony postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Jairo Izquierdo, a murawę opuścił Samuel Sáiz. W 87. minucie César de la Hoz został zmieniony przez Arvina Appiaha, co miało wzmocnić zespół Almeríi. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Adaya na Valery'ego oraz Borję Garcíę na Áleksa Gallara.

W 89. minucie sędzia pokazał kartkę Johanowi Mojicy z jedenastki gospodarzy.

Antonio Sivera Salvá
68′ Ignasi Miquel i Pons
Iván Balliu Campeny
89′ Johan Andrés Mojica Palacio
David Costas Cordal51′
Jonás Ramalho Chimeno
Nikola Maraš
Juan Pedro Ramírez López
Iván Martos Campillo
88′ Francesc Aday Benítez Caraballo
Valentine James Ozornwafor60′
90′ Borja García Freire
Francisco Callejón Segura60′
Alejandro Granell Nogué
César de la Hoz López87′
Gerard Gumbau Garriga
José Carlos Lazo Romero
79′ Samuel Sáiz Alonso
Francisco José Villalba Rodrigo75′
 54′ Cristhian Stuani
Valentín Vada60′
88′ Valery Fernández Estrada
Enzo Alan Zidane Fernández
79′ Jairo Izquierdo González
Arvin Appiah87′
Christian Rivera Hernández
José Corpas Serna75′
90′ Alejandro Gallar Falguera
Rubén Enri García
Soriano Casas Jonathan
Iván Martínez Gonzálvez
Joaquín Zeballos Machado

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Almeríi w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.