Liga hiszpańska - Segunda B: UD Melilla - Villarreal CF II 2-1 (0-1)

2 czerwca odbył się mecz rozgrywek hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Melilli a Villarrealu II. Starcie zakończyło się zwycięstwem Melilli 2-1. Ponieważ w pierwszym pojedynku także wygrała ta drużyna 2-0, więc to ona wywalczyła awans.

Mario González 41'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem jedenastki Melilli.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 18. minucie sędzia pokazał kartkę Andreiowi Ratiu, zawodnikowi Villarrealu II.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Villarrealu II w 41. minucie spotkania, gdy Mario González zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

W 44. minucie kartkę otrzymał Jilmar Torres z zespołu gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Villarrealu II.

Drugą połowę zespół Melilli rozpoczął w zmienionym składzie, za Hebera Penę wszedł Mohamady Traoré. W 52. minucie kartką został ukarany Richi Segura, piłkarz gospodarzy.

Kibice Villarrealu II nie mogli już doczekać się wprowadzenia Nikolę Vujnovicia. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Simón Moreno.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. W 64. minucie bramkę wyrównującą zdobył Menudo. To już dwunaste trafienie tego piłkarza w sezonie.

W 66. minucie kartkę dostał Ramón Bueno z Villarrealu II. W 69. minucie Manu Morlanes zastąpił Mukwelle'a Akale'a. W 72. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Pepe Castaña z Villarrealu II, a w 79. minucie Alfonsitę z drużyny przeciwnej.

Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku w zespole Villarrealu II doszło do zmiany. Adrián Riera wszedł za Pepe Castaña. Po chwili trener Melilli postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 81. minucie na plac gry wszedł Álvaro Queijeiro, a murawę opuścił Antonio Otegui. W 86. minucie w drużynie Melilli doszło do zmiany. Igor Martínez wszedł za Óscara Garcíę.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W drugiej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Alfonsito.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

José Castaño Muñoz72′ 75′
52′ Ricardo Segura Martinez
Xavier Quintillà Guasch
44′ Jilmar Steed Torres Martínez
Roger Riera Canadell
 90′ 79′ Alfonso Martín Castillo
Iván Martín Núñez
 64′ Juan Carlos Menudo Domínguez
Manuel Morlanes Ariño69′
81′ Antonio Islam Otegui Khalife
Andrei Florin Rațiu18′
46′ Héber Pena Picos
Daniel Villanueva Rivas
Juan Ramón Ruano Santana
Mario González Gutiérrez  41′
86′ Óscar García Guerrero
Mukwelle Madzey Akale69′
86′ Igor Martínez Caseras
Chuca
81′ Álvaro Queijeiro Pintos
Sergio Lozano Lluch
Brian Martín Pagés
Adrián Riera Torrecillas75′
46′ Mohamady Traoré Diarra
Nikola Vujnović59′

Arbiter wręczył jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy w pierwszej połowie, a w drugiej dwie. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dwie.