Liga hiszpańska - Segunda B: UD Ibiza - UE Cornellà 1-2 (0-2)

18 lipca na Estadio de Atletismo Ciudad de Málaga w Maladze odbył się mecz rozgrywek hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami UD Ibiza a UE Cornellà. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem UE Cornellà 2-1, który wywalczył awans.

Hiszpania - Segunda B
2020-07-18 20:00 | Stadion: Estadio de Atletismo Ciudad de Málaga | Arbiter: Fernando Román Román
Pablo Fernández 16'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to piłkarze UE Cornellà otworzyli wynik. W 12. minucie Juan Becerra dał prowadzenie swojej jedenastce. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Zespół UD Ibiza ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka UE Cornellà, strzelając kolejnego gola. W 16. minucie wynik na 0-2 podwyższył Pablo Fernández. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Trener UD Ibiza wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ciria. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Raí Nascimento. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Juanowi Becerze z UE Cornellà. Była to 38. minuta meczu. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę jedenastka UD Ibiza rozpoczęła w zmienionym składzie, za Gonzala de la Fuentego, Javiego Péreza weszli Fran Grimà, Diego Mendoza. Po godzinie gry kartkę obejrzał Pablo Fernández z drużyny UE Cornellà.

W 62. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik UE Cornellà Pol Moreno. W 65. minucie Pablo Fernández został zastąpiony przez Álvara Vegę.

W 66. minucie kartką został ukarany Miguel Núñez, zawodnik UD Ibiza. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole UE Cornellà doszło do zmiany. Rulo Prieto wszedł za Fera Pinę. Niedługo później trener UE Cornellà postanowił bronić wyniku. W 85. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Juana Becerrę wszedł Adri, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce UE Cornellà utrzymać prowadzenie.

W tej samej minucie w zespole UE Cornellà doszło do zmiany. Víctor De Baunbaug wszedł za Eloya Gilę. W doliczonej pierwszej minucie spotkania sędzia pokazał kartkę Kike Lópezowi z UD Ibiza. Jedenastce UD Ibiza zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny UE Cornellà.

Ramón Juan Ramírez
46′ Gonzalo de la Fuente de la Iglesia
Javier Jiménez Moreno
Rubén González Alves
Pol Moreno Sánchez 62′ (samob.)
90′ Enrique López Delgado
Cristian Pérez Acebes
66′ Miguel Núñez Borreguero
Fernando Pina Aparicio73′
46′ Javier Pérez Mateo
Juan Camilo Becerra Maya  12′ 38′ 85′
23′ Raí Nascimento de Oliveira
Pablo Fernández Blanco  16′ 62′ 65′
Ángel Rodado Jareño
Eloy Gila Marín85′
Lucas Nunes Anacker
Adrián Hernández Montoro85′
46′ Francisco Grimà Aguilera
Leonardo Del Cristo Ramírez Rodríguez
23′ Sergio Cirio Olivares
Víctor Christopher De Baunbaug85′
46′ Diego Roberto Mendoza Meabe

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Zespół UD Ibiza wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna UE Cornellà w drugiej połowie dokonała czterech zmian.