Liga hiszpańska - Segunda B: FC Jumilla - Real Unión Club de Irún 2-2 (0-1)

26 maja odbył się pojedynek rozgrywek hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Jumilli i Realu Union. Mecz zakończył się remisem 2-2.

Hiszpania - Segunda B
2019-05-26 18:00 | Stadion: Estadio Municipal de La Hoya | Arbiter: M. Bosch Domenech
Iosu Esnaola 69'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Realu Union w ósmej minucie spotkania, gdy Jorge Galán zdobył z karnego pierwszą bramkę.

Sędzia wręczył żółte kartki zawodnikom Real Union: Jonowi Ceberiowi w 16. i Jorge Galánowi w 34. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Realu Union.

Drugą połowę zespół Jumilli rozpoczął w zmienionym składzie, za Ming-Yang Yanga wszedł Óscar Rico. Trener Jumilli postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Diego Sánchez, a murawę opuścił Sherwin Seedorf.

A trener Realu Union wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Javiego Martíneza. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Jon Ceberio. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić dającą prowadzenie bramkę. W 52. minucie kartkę dostał Javier Garrido z drużyny gości.

Jedenastka Jumilli wyrównała wynik meczu. W 54. minucie na listę strzelców wpisał się Manolo Pérez.

W 68. minucie sędzia pokazał kartkę Mariowi Marínowi, piłkarzowi Jumilli.

Zawodnicy gości odpowiedzieli strzeleniem gola. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Iosu Esnaola.

W 71. minucie Mario Marín zastąpił Boubacara Hannego. Między 74. a 87. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Piłkarze Jumilli otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Boubacar Hanne.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-2.

Daniel Estrada Agirrezablaga
68′ 71′ Mario Marín Soto
Julen Etxabeguren Leanizbarrutia74′
Koyo Matsuura
Javier Garrido52′
87′ Diego Gregori Díaz
Ekhi Senar Rekondo
Manuel Miquel Serrano
Iñaki Urkizu Beobide
 54′ Manuel Pérez Escámez
Jon Ceberio Mutuberria16′ 48′
46′ Ming-Yang Yang
Alain Eizmendi Blanco87′
Carlos Álvarez Sánchez
Yoel Sola Cariñanos86′
46′ Sherwin Dandery Seedorf
Jorge Galán Anaut  8′ (k.) 34′ 78′
Simón Ballester Fernández
Patrick Gilmar Sequeira Mejías
Abel López Montiel
Joseba Agirregomezkorta Beitia
71′  90′ Boubacar Rafael Neto Hanne
Eneko Eizmendi Blanco
Marco Valero Pérez
Asier Etxaburu Diz86′
46′ Óscar Rico Lomas
Gabriel Lizarraga Gomara
Germán Sáenz de Miera Colmeiro
Javier Martínez Tabernero48′ 76′
46′ Diego Sánchez Montoya
Mikel Orbegozo Orbegozo78′

Przewaga zespołu Jumilli w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Zawodnicy Jumilli obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy sześć.