Liga hiszpańska - Segunda B: FC Cartagena - Real Madryt Castilla 2-0 (2-0)

2 czerwca odbył się pojedynek rozgrywek hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Cartageny a RM Castilla. Starcie zakończyło się zwycięstwem Cartageny 2-0. Ponieważ w pierwszym meczu zwyciężyła drużyna RM Castilla tylko 3-1, więc awans wywalczyła jedenastka Cartageny.

Hiszpania - Segunda B
2019-06-02 19:30 | Stadion: Estadio Municipal Cartagonova | Arbiter: A. Santos Pargaña
FC Cartagena
Real Madryt Castilla
2
0
E. Zorrilla 2'
Cordero 11'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Cartageny wygrał dwa razy, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Cartageny w drugiej minucie spotkania, gdy Eladio Zorrilla strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwudzieste pierwsze trafienie w sezonie.

Drużyna RM Castilla ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 11. minucie wynik ustalił Cordero.

Między 16. a 43. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Cartageny. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Kibice RM Castilla nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jaime Seoane'a. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Dani Gómez. W 51. minucie kartkę otrzymał Jaume Grau z drużyny gości.

W 55. minucie Jaume Grau został zmieniony przez Augusta Galvana. W 70. minucie kartką został ukarany Rubén Cruz, piłkarz gospodarzy. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole RM Castilla doszło do zmiany. César Gelabert wszedł za Martína Calderóna.

Chwilę później trener Cartageny postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Fito, a murawę opuścił Sergio Moyita. Od 86. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Cartageny i jedną drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły gole.

Francisco José García Torres
90′ Josua Antonio Mejías García
José Alejandro Martín Valerón
Óscar Ramírez Martín
Javier Sánchez de Felipe
16′ Víctor Javier Añino Bermúdez
Martín Manuel Calderón Gómez73′
 11′ 43′ Miguel Ángel Cordero Sánchez
Álvaro Fidalgo Fernández
24′ 77′ Sergio Dueñas Ruiz
Jaume Grau Ciscar51′ 55′
 2′ 90′ Eladio Zorrilla
Jorge de Frutos Sebastián
70′ 78′ Rubén Cruz Gil
Sergio López Galache
78′ 86′ Isaac Aketxe Barrutia
Gorka Zabarte Moreno
Rui Filipe Araújo Moreira
César Gelabert Pina73′
90′ Julio Gracia Gallardo
Jaime Seoane Valenciano46′
77′ Adolfo Miranda Araújo
Augusto César Verissimo Galván55′

Przewaga drużyny RM Castilla w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

Drużyna Cartageny zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Arbiter pokazał sześć żółtych kartek zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom RM Castilla przyznał dwie.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.