Liga hiszpańska - Segunda B: CD Mirandés - RC Recreativo de Huelva 1-0 (1-0)

W półfinale rozgrywek hiszpańskiej Segunda B, który rozegrany został 9 czerwca, zespół Mirandésu zwyciężył z Recreativo 1-0 (1-0).

Hiszpania - Segunda B
2019-06-09 12:00 | Stadion: Estadio Municipal de Anduva | Arbiter: J. Ruiz Álvarez
CD Mirandés
RC Recreativo de Huelva
1
0
Hugo Rama 3'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem pojedynków zespół Recreativo wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo cztery razy. Żadne spotkanie nie zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu jedyną bramkę meczu zdobył Hugo Rama dla drużyny Mirandésu. Bramka padła w tej samej minucie. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Diego Jiménezowi z Recreativo. Była to 34. minuta starcia. W 41. minucie Hugo Rama został zastąpiony przez Antonia Romerę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Mirandésu.

Na murawie, jak to często zdarzało się Recreativo w tym sezonie, pojawił się Pablo, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 50. minucie Diego Jiméneza. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. Między 56. a 68. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

W 63. minucie w zespole Recreativo doszło do zmiany. Alberto Quiles wszedł za Iaga Díaza. Kibice Mirandésu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Rodriga Sanza. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Yanis Rahmani. W 80. minucie Israel Puerto został zmieniony przez Ivána Gonzáleza, co miało wzmocnić jedenastkę Recreativo. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Álvara Reya na Carlosa Martíneza.

Na osiem minut przed zakończeniem spotkania kartkę dostał Jesús Valentín, zawodnik Recreativo. W drugiej połowie nie padły gole.

Carlos Carbonell Gil
68′ 72′ Yanis Rahmani Cordeiro
Iago Díaz Fernández63′
 3′ 41′ Hugo José Rama Calviño
Borja Díaz Herrero
89′ Álvaro Rey
Fernando Llorente Mañas56′
58′ Claudio Medina Ricoy
Cayetano Quintana Hernández
Guillermo García Santos
Alejandro Lázaro Rodríguez
Juan Alberto Andreu Alvarado
Pablo Andrade Plaza da Silva50′
89′ Carlos Julio Martínez Rivas
Iván González López80′
Galder Cerrajería López
Víctor Barroso Maya
41′ Antonio Romero
Carlos Leopoldo Martínez Garrido
Ernest Ohemeng
Alberto Quiles Piosa63′
72′ Rodrigo Sanz Garro
Alberto Ródenas Martínez

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.