Liga hiszpańska - Segunda B: CD Mirandés - CD Atlético Baleares 2-0 (2-0)

23 czerwca w Mirandzie de Ebro odbył się mecz rozgrywek hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Mirandésu i Atlético Baleares. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Mirandésu 2-0.

Hiszpania - Segunda B
2019-06-23 18:45 | Stadion: Estadio Municipal de Anduva | Arbiter: Carlos Calderiña
CD Mirandés
CD Atlético Baleares
2
0
Á. Rey 30'
Matheus Barrozo 41'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna Mirandésu wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między pierwszą a 28. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Atlético Baleares i jedną drużynie przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby Álvaro Rey wywołał eksplozję radości wśród kibiców Mirandésu, strzelając gola w 30. minucie starcia. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Mirandésu w 41. minucie spotkania, gdy Matheus Barrozo zdobył drugą bramkę. To już dziesiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Trener Atlético Baleares wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Hugona Díaza. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 28 razy i ma na koncie aż sześć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Canario. W 62. minucie Marc Rovirola został zastąpiony przez Marca Jiméneza.

Na murawie, jak to często zdarzało się Mirandésowi w tym sezonie, pojawił się Carlos Martínez, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 73. minucie Rodriga Sanza. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. W 81. minucie Nuha Marong został zmieniony przez Adriána Hernándeza, co miało wzmocnić jedenastkę Atlético Baleares. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jona Guridiego na Galdera Cerrajeríę oraz Matheusa Barroza na Claudia Medinę. Od 83. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej.

Carl Klaus
1′ Sergio González Poirrier
Pedro Ortiz Bernat
81′ Jon Guridi Aldalur
Marc Rovirola Moreno7′ 62′
 30′ 90′ Álvaro Rey
Samuel Shashoua
Antonio Romero
Alberto Villapalos Muñoz28′
 41′ 88′ Matheus Aias Barrozo Rodrigues
Rodrigo Pascual Cuenca Duarte
73′ Rodrigo Sanz Garro
Nuha Marong Krubally81′
Guillermo García Santos
Manuel Herrera Yagüe
Juan Alberto Andreu Alvarado
Gabriel Guasp Bergas
73′ Carlos Julio Martínez Rivas
Álvaro Vega Suárez
81′ 90′ Galder Cerrajería López
Yelko Pino Caride
Yanis Rahmani Cordeiro
Antonio Luis Díaz Sánchez58′
88′ Claudio Medina Ricoy
Adrián Fernando Hernández Socorro81′
Ernest Ohemeng
Marcos Eusebio Jiménez de la Espada Martín62′ 85′

Sędzia ukarał żółtymi kartkami czterech piłkarzy gości. Pokazał im dwie żółte kartki w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Zawodnicy Mirandésu dostali jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej części meczu.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.